SPORTOWA SOBOTA. Jesień dla Trzebini

07.11.2010 12:41 | 1 komentarz | 3 933 odsłony | red
Trzebiński MKS pokonał Halniaka, zapewniając sobie mistrzostwo jesieni w V lidze. Świt Krzeszowice urwał punkt liderowi krakowskiej okręgówki. W A-klasie po zaciętym meczu Myślachowice zremisowały z Wolanką.
1
Piłkarze MKS-u Trzebinia-Siersza (żółto-czarne koszulki) pokonali Halniaka Maków Podhalański w ostatniej jesiennej kolejce V ligi. Fot. Michał Koryczan

IV liga
MKS Alwernia - Sandecja II Nowy Sącz 0-4
Hutnik Nowa Huta – Orzeł Balin 1-1

V liga
MKS Trzebinia-Siersza - Halniak Maków Podhalański 2-0
W pierwszej połowie najgroźniejsi pod bramką Halniaka byli Jędrzejczyk i Wojdyła. Strzał tego pierwszego w krótki róg obronił golkiper, a po główce drugiego piłka przeleciała nad poprzeczką. Goście mogli objąć prowadzenie w 44. minucie. Dariusz Szymoniak popisał się ładnym wolejem, jednak trafił w poprzeczkę. Po zmianie stron trzebinianie próbowali ruszyć do bardziej zdecydowanych ataków, ale niewiele z tego wynikało. Dopiero w 78. minucie Lickiewicz posłał w bój Jędrzejczyka. Kapitan MKS-u wyłożył futbolówkę Czyszczoniowi, który wpakował ją do siatki. Wynik ustalił na trzy minuty przed końcem Mendela, dobijając uderzenie Hałata.

VI liga – Wadowice
KP Chrzanów - Iskra Klecza Dolna 0-4
Zagórzanka - Kawlarianka Kalwaria Zebrzydowska 2-2

SPORTOWY WEEKEND NA ZDJĘCIACH

VI liga – Kraków
Świt Krzeszowice - Wiślanie Jaśkowice 2-2
W 4. minucie goście byli bliscy prowadzenia po rzucie rożnym. Miejscowi zaś z początku nie mogli przedrzeć się przez defensywę rywali, ale w 19. minucie jedna z akcji zaczepnych zakończyła się golem autorstwa Chlipały. Minutę później Krzyściak wybił piłkę z linii bramkowej, ale i tak bramkarz Świtu był faulowany przez rywala. Arbiter zarządził...rzut sędziowski, po czym na placu gry pojawił się...drugi sędzia boczny, którego brakowało od początku spotkania. Tuż przed przerwą Krzyściak ponownie uratował drużynę wybiciem futbolówki zmierzającej do siatki.
W 65. minucie Chlipała uderzał z ostrego kąta, lecz golkiper zdołał sparować piłkę. Gospodarze prowadzili do 77. minuty, bowiem za faul na Wciśle w obrębie pola karnego sędzia podyktował „jedenastkę”, a pewnym jej egzekutorem okazał się Morawski. Potem gracz z Jaśkowic był bliski szczęścia po świetnym uderzeniu zza pola karnego, a Dąbek lobował bramkarza, tyle że obrońca zespołu gości zapobiegł utracie gola. W 88. minucie Kapusta pięknym strzałem z 20 m dał prowadzenie Wiślanom. Wydawać się mogło, że Świt już się nie podniesie, ale ku zaskoczeniu widzów i obu drużyn w 94. minucie padła bramka na 2-2- Molik strzałem z bliska nie dał szans Grzesiakowi po dalekiej wrzutce „na aferę”.

Klasa A
Błyskawica Myślachowice – Wolanka Wola Filipowska 3-3
W 25. minucie w niegroźnej sytuacji Mateusz Filipek wypuścił piłkę z rąk. Dopadł do niej Zięba, ale golkiper Wolanki sparował uderzenie. Zrobił to jednak tak nieszczęśliwie, że futbolówka odbiła się następnie od ręki obrońcy i sędzia podyktował karnego. Jedenastkę na gola zamienił Witek. Dziesięć minut później Błyskawica prowadziła 2-0. Do prostopadłej piłki ruszył Witek, podał do Liszki, który posłał futbolówkę do pustej bramki. Tuż przed zmianą stron Wolanka strzeliła kontaktowego gola. Świetną centrę sfinalizował strzałem głową Marcin Filipek.
W 75. minucie przyjezdni wyrównali. Autorem trafienia ponownie Marcin Filipek. Dwie minuty później Błyskawica ponownie prowadziła. Sytuację sam na sam wykorzystał Kocyk. W 80. minucie za drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę boisko musiał opuścić gracz gości Starzykiewicz. Pomimo osłabienia zespół Wolanki nie złożył broni i już minutę później Marcin Filipek ustrzelił hat-tricka, doprowadzając do remisu. Pomimo okazji bramkowych w końcówce, rezultat spotkania już się nie zmienił.

W pozostałych spotkaniach:
Nadwiślanin Gromiec – Orzeł II Balin 1-2
Tempo Płaza – Ruch Młoszowa 3-0
Nadwiślanka Okleśna – Unia Kwaczała 3-1

Klasa B
UKS Dulowa – Korona Mętków 2-1
Korona dzielnie walczyła w Dulowej. Goście nawet prowadzili, kiedy w 2. minucie zdobyli bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego. W tym przypadku, jak i w wielu innych o torze lotu piłki decydował mocno wiejący wiatr powodujący, że piłka często leciała nienaturalnie. Dogodną sytuację dla Korony w 15. minucie miał także Rudnicki, ale skutecznie interweniował Wacławek. Dulowa miała więcej z gry, ale brakowało dogodnych sytuacji. Najlepszą zmarnował w 43. minucie Burdzy, kiedy po dośrodkowaniu Witkowskiego główkował obok bramki. W drugiej odsłonie gospodarze dążyli dalej do wyrównania, ale byli nieskuteczni. Choćby wtedy, kiedy w poprzeczkę trafił Mirek. Do siatki piłkę skierował dopiero w 73. minucie Burdzy, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul Wierzbica na Kobiereckim. Do regulaminowego czasu sędzia doliczył 4 minuty. Kiedy dobiegały one ku końcowi, w zamieszaniu w polu karnym najprzytomniej zachował się Mirek trafiając szczęśliwie na 2-1. Bramka uradowała gospodarzy i rozwścieczyła Koronę. Jej zawodnicy nie czekając na ostatni gwizdek sędziego zeszli z murawy. O tym, czy zostanie utrzymany wynik z boiska, czy też Dulowa wygra walkowerem zdecyduje więc Wydział Dyscypliny w PPN Chrzanów.