REGULICE. Gimnazjaliści z Trzebini powalczą z najlepszymi w województwie

11.11.2010 09:35 | 0 komentarzy | 4 115 odsłony | red
Szkoła Podstawowa w Regulicach była gospodarzem rejonowych zawodów w halowej piłce nożnej chłopców szkół gimnazjalnych organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy. Nie zawiedli reprezentanci powiatu chrzanowskiego – PG nr 3 w Trzebini – awansując do turnieju wojewódzkiego.
0
W akcji w środku boiska Damian Barcik z PG nr 3 w Trzebini.

Na starcie stanęły cztery szkoły reprezentujące powiaty: oświęcimski – PG nr 3 Oświęcim, wadowicki – PG Roczyny, olkuski – PG nr 1 Bukowno i chrzanowski – PG nr 3 Trzebinia. Rywalizacja przebiegała systemem każdy z każdym, a zawody sędziował działacz sportowy z Regulic Maciej Matusik.

Od stawki odstawał zespół z Bukowna, choć gdyby prezentował lepszą skuteczność mógłby pokusić się o punkty w pojedynku z Oświęcimiem. To jednak rywale umieli trafiać do siatki i wygrali 7-1. Było to dla nich pocieszenie, bowiem wcześniej ulegli szkole w Roczynach oraz Trzebini. Podopieczni Marcina Kasprzyka prowadzili już 3-0 po dwóch golach Głogowskiego oraz trafieniu M. Wallentina. W 16. min dla rywali trafił Ochman, ale momentalnie odpowiedział Mateusz Wallentin. Zawodnicy z Oświęcimia walczyli do końca łapiąc w końcu kontakt, ale w ostatniej minucie wynik na 5-3 dla Trzebini ustalił M. Walentin umieszczając piłkę pod poprzeczką.

Reprezentanci PG nr 3 zrzeszeni w trzebińskim UKS-ie oraz MKS-ie bez problemu pokonali także przeciwników z Bukowna 5-1. Trzy razy bramkarza pokonał M. Wallentin, a dwie bramki zdobył Głogowski. Z najlepszą ekipą w powiecie olkuskim wygrały również Roczyny i ostatni mecz decydował o końcowym triumfie i awansie do mistrzostw Małopolski.

Dzięki lepszemu stosunkowi bramek zawodnikom z Roczyn w pojedynku z „trójką” wystarczał remis. Kalkulowanie nie wchodziło jednak w grę. W 3. min po podaniu M. Wallentina w słupek trafił Głogowski, po którego kolejnym strzale skutecznie interweniował bramkarz. Piłka w siatce zatrzepotała tuż przed przerwą, kiedy w polu karnym odzyskał ją młody Cząstka i nie dał szans bramkarzowi z Roczyn. W drugiej połowie bliżsi podwyższenia rezultatu byli trzebinianie, ale wynik już się nie zmienił i dzięki zwycięstwu 1-0 PG nr 3 w Trzebini awansowało do turnieju wojewódzkiego.

Zespół prowadzony przez Marcina Kasprzyka zagrał w składzie: Mirek, Doległo, Rejdych, Wnuk, Cząstka, M. Wallentin, J. Wallentin, Głogowski, Barcik, Pstrucha.

Okaże się, czy obecny skład jest na tyle mocny, aby powtórzyć sukces sprzed roku, kiedy również trzebińska trójka zajęła drugie miejsce w Małopolsce. Dwa lata temu najlepsi w turnieju w Tarnowie okazali się natomiast piłkarze z Żarek. Widać więc, że piłka halowa w powiecie chrzanowskim stoi na dobrym poziomie.