CHRZANÓW. Niesamowita forma Bartynowskiego w MChLF

12.11.2010 16:03 | 0 komentarzy | 4 954 odsłony | red
W drugiej kolejce Młodej Chrzanowskiej Ligi Futsalu swoje pierwsze spotkania rozegrał ubiegłoroczny mistrz z Trzebini. MKS I pewnie pokonał Solidex Junior oraz MKS II. Z Chrzanowską Akademią Piłkarską długo męczyła się Antalya Junior.
0
Północ Junior (w zielonych strojach) nie miała łatwej przeprawy z Zagórzanką

W cztery minuty piłkarze Orła Balin i PUKS-u Trzebinia strzelili aż cztery bramki. Na strzał Ołpińskiego odpowiedział Porębski, a po chwili PUKS prowadził po celnym uderzeniu Żuradzkiego. Kiedy w 4. min do siatki trafił Ołpiński był ponownie remis, ale w 6. min piłkę w okienku umieścił Dudek i PUKS prowadził. Gracze Orła jeszcze przed przerwą zdołali jednak zdobyć dwie bramki. W 16. min pod poprzeczkę przymierzył Niedowóz, a wynik na 4-3 ustalił Ołpiński. W drugiej odsłonie strzelał już tylko Orzeł. Najpierw Pawlettę pokonał Ołpiński, który tym samym zdobył swoją czwartą bramkę oraz Chrobak i Orzeł wygrał 6-3.

Ubiegłoroczny mistrz Młodej Chrzanowskiej Ligi Futsalu – MKS Trzebinia-Siersza I – rywalizację w tym sezonie rozpoczął od drugiej kolejki. Na rozkładzie był Solidex Junior, który starał się walczyć, ale był bezsilny wobec dysponującego szeroką kadrą rywala. Solidexowi było o tyle trudno, że między słupkami brakło nominalnego bramkarza, a zarówno Dunaj jak i Majka popełniali błędy w bramce. MKS I wygrał 6-0, a aż cztery gole zdobył Michał Kowalik.

Trzy punkty zainkasował również drugi zespół MKS-u, który prowadził z Regulicami już od drugiej minuty po trafieniu Kurzymskiego. W drugiej połowie podopieczni Kacpra Ślusarka podwyższyli rezultat i ostatecznie wygrali 4-0 wykorzystując w wielu przypadkach brak powrotu do defensywy ze strony rywali.

W zaległym meczu z pierwszej kolejki naprzeciw siebie stanęły dwie ekipy MKS Trzebinia-Siersza. W pierwszych minutach lepsze wrażenie sprawiał teoretycznie słabszy zespół, ale brakowało wykończenia akcji co wykorzystała „jedynka”. Dwukrotnie Pająka pokonał Kowalik, a raz Głowacz i szybko zrobiło się 3-0. W dalszej fazie spotkania zawodnicy obu drużyn prezentowali się dobrze w ofensywie co spowodowało, że w meczu padło aż 15 bramek. MKS Trzebinia-Siersza I wygrał z „dwójką” 10-5.

UKS II LO bez problemu poradził sobie z Ruchem Młoszowa. Młody zespół starał się momentami rozgrywać akcje, ale przy kontakcie z mocniejszym fizycznie rywalem tracił piłkę czym narażał się na kontry. UKS nie grał zbyt składnie, ale wystarczyło to na zwycięstwo 14-0. Najwięcej bo cztery gole zdobył Tomasz Bieda.

Zagórzanka chciała przekładać mecz z Północą Junior, ale ostatecznie zjawiła się na hali w Chrzanowie. Mimo osłabienia zespół z Zagórza prezentował się naprawdę dobrze i bramkę stracił dopiero w 13. minucie kiedy indywidualną i co najważniejsze skuteczną akcję przeprowadził Mateusz Gaudyn, który po raz pierwszy zagrał w Północy. W drugiej połowie temu zespołowi o strzelanie goli było już łatwiej i Północ wygrała ostatecznie 4-0.

Na zakończenie dnia w MChLF Antalya Junior zmierzyła się z Chrzanowską Akademią Piłkarską. Rok temu ci drudzy pod szyldem Olimpijczyka byli dostarczycielami punktów w lidze i zazwyczaj przegrywali różnicą kilkunastu bramek. Tym razem podopieczni Dariusza Bierońskiego walczyli jak nigdy, a samego siebie w bramce przechodził Jakub Bartynowski, który bronił w nieprawdopodobnych sytuacjach. Antalya wydawała się być bezsilna, bo mimo wielkiej przewagi nie potrafiła zdobyć bramki. Dopiero w 33 minucie uczynił to Górka, a po chwili na 2-0 podwyższył Woźniak. Po stracie Noszczyńskiego Bębenek zdobył bramkę kontaktową, a wynik na 3-1 dla Antalyi Junior w końcówce ustalił Podralski i faworyt spotkania mimo wszystko mógł zapisać na swoim koncie trzy punkty.