CHRZANÓW. MChLF – Orły Junior bliskie sprawienia niespodzianki

23.11.2010 08:34 | 0 komentarzy | 3 067 odsłony | red
Orły Junior dwukrotnie prowadziły z MKS Trzebinia-Siersza I, ale ostatecznie to lider tabeli zainkasował trzy punkty. Zwycięsko z potyczki z Solidexem Junior wyszedł Orzeł Balin, a decydujące bramki padły w przeciągu ostatnich 60 sekund.
0
Marek Tokarz z Orła Balin pilnowany przez Bartłomieja Majkę reprezentującego Solidex Junior

PUKS Trzebinia – MKS Trzebinia-Siersza II 1-4
Mateusz Kieres – Dominik Derewońko 2, Mateusz Wallentin, Damian Kurzymski
W derbowym pojedynku od przewagi rozpoczął MKS II. W 4. minucie groźny strzał oddał Derewońko, ale skutecznie interweniował bramkarz PUKS-u Trzebinia. W 12. minucie mimo interwencji Kępki piłka przekroczyła linię bramkową i Kurzymski mógł cieszyć się z bramki. W drugiej połowie MKS II podwyższył wynik. Najpierw mocny strzał ze szpica oddał Derewońko, a na 3-0 trafił Wallentin. W 36. minucie Pająka pokonał M. Kieres, ale to było za mało na podopiecznych Mieczysława Ślusarka, którzy dołożyli jeszcze jedną bramkę.

Orły Junior – MKS Trzebinia-Siersza I 2-3
Karol Domurat, Szymon Klocek – Maciej Muras 2, Jakub Pająk
Orły nie przestraszyły się lidera i rozpoczęły od ataków. Najpierw K. Domurat nie zamknął akcji po podaniu Klocka. W 7. minucie Karol Domurat już trafił, a po chwili w słupek uderzył Klocek. MKS I jednak szybko odpowiedział. Po zagraniu Pająka przypadkowo głową piłkę skierował Muras. Kiedy Klocek pokonał trzeciaka strzałem przy bliższym słupku znowu pachniało sensacją, ale tuż przed przerwą kolejną celną główką popisał się Muras. O wyniku spotkania zdecydował w 36. minucie Jakub Pająk, który wykorzystał sytuację sam na sam i MKS I nadal ma komplet punktów.

Orzeł Balin – Solidex Junior 4-3
Miłosz Ołpiński 3, Marek Tokarz – Wojciech Adamczyk 2, Daniel Staszczyk
Solidex do meczu z Orłem Balin przystąpił bez rezerwowych i był skazywany na porażkę, jednak ambitnie walczył i punkty stracił dopiero w ostatniej minucie. Solidex prowadził po bramce Staszczyka, która obciąża konto Bakuna. Do remisu doprowadził w 24. minucie Ołpiński, ale momentalnie odpowiedział Adamczyk. Orzeł desperacko atakował, ale nie mógł zdobyć gola. W końcu trafił jednak Tokarz. W 39. minucie bramkę głową zdobył Adamczyk, ale Solidex, który grał w końcówce bez Majki, który obejrzał czerwoną kartkę stracił dwa gole. Do remisu doprowadził Tokarz, a na 4-3 uderzył Ołpiński.

SPRiN Regulice – Antalya Junior 3-10
Kamil Zastawnik 2 Grzegorz Ciombor – Łukasz Wierzba 3, Krzysztof Dulowski 3, Jakub Woźniak 2, Michał Gucik, Bartosz Nowak
Antalya Junior wystąpiła wreszcie w składzie zbliżonym do ubiegłorocznego. Sezon skończyła bowiem Śląska Liga Junior i na halę mogli przyjechać zawodnicy Gwarka Zabrze. Zaprocentowało to składną grą i pewnym zwycięstwem. Pierwszą bramkę już po kilkudziesięciu sekundach zdobył Wierzba, który skorzystał z podania od Dulowskiego. Szybko na 2-0 podwyższył Gucik, który minął bramkarza i trafił z ostrego kąta. Z pozostałych ośmiu bramek dla Antalyi tylko jedna (Łukasz Wierzby) padła z za pola karnego. Pozostałe to dokładne podania na linię bramkową i dołożenia nogi. W drugiej połowie Regulice, które się nie zniechęcały zdołały strzelić trzy bramki. Najpierw kontrę wykończył Ciombor, a następnie dwie bramki zdobył Kamil Zastawnik.

Zagórzanka Zagórze – Chrzanowska Akademia Piłkarska 8-2
Marcin Paliwoda 4, Patryk Paliwoda 2, Maciej Guguła, Sebastian Waszewski – Dawid Pluta, Patryk Orkwiszewski
Zagórzanka w tym sezonie radzi sobie bardzo dobrze. I tym razem podopieczni Rafała Miziołka nie zawiedli pokonując Chrzanowską Akademię Piłkarską. Wynik otworzył Patryk Paliwoda, który po kilku minutach podwyższył na 2-0. W 14. minucie z wolnego w oba słupki trafił Ortyl, ale piłkę do siatki wbił M. Paliwoda. Szybko odpowiedział Pluta, ale jeszcze przed przerwą Bartynowskiego dwukrotnie pokonał Marcin Paliwoda i było 5-1. Po czterech minutach drugiej połowy było już 7-1, a gole zaliczyli Waszewski oraz po raz czwarty M. Paliwoda. Drugą bramkę dla Akademii zdobył Orkwiszewski korzystając z podania od Lamenta, który wcześniej posłał piłkę między nogami rywala, a wynik na 8-2 dla Zagórzanki ustalił Guguła.

Najlepsza piątka kolejki: Krzysztof Pająk (MKS Trzebinia-Siersza II), Łukasz Wierzba (Antalya Junior), Maciej Muras (MKS Trzebinia-Siersza I), Marcin Paliwoda (Zagórzanka Zagórze), Miłosz Ołpiński (Orzeł Balin)