SPORTOWA SOBOTA. Siatkarze Chełmka wygrali w Krzeszowicach

12.12.2010 12:28 | 0 komentarzy | 1 818 odsłona | red
W Krzeszowicach w meczu III ligi siatkarze miejscowego Maratonu postraszyli rywali z Chełmka. Goście mimo to wygrali 3-1.
0
Ministranci i lektorzy z Kościelca wygrali w kategorii podstawówek i gimnazjów. Na zdjęciu ze zdobytymi pucharami

Siatkówka
III liga mężczyzn; Maraton Krzeszowice – Grunwald Chełmek 1-3 (15-25, 18-25, 25-19, 19-25)
Pierwszy set trwał zaledwie kwadrans. Goście wygrali 25-14. Wydawało się, że łatwo ograją gospodarzy w trzech setach. Ci jednak w drugiej partii stawili im opór. Do stanu 14-14 walczyli, jak równy z równym. W końcówce gracze z Chełmka urozmaicili jednak ataki i wygrali do 18. Za to trzeci set to pełna determinacji walka podopiecznych Edwarda Zająca, którzy poprawili przyjęcie i dobrze zagrywali. Dzięki temu wygrali 25-19. Na fali byli też w czwartej partii. Prowadzili w niej już 16-12. Wydawało się, że do wyłonienia zwycięzcy potrzebny będzie piąty set. Jednak dysponujący lepszymi warunkami fizycznymi zawodnicy Grunwaldu zaczęli dobrze grać blokiem, czym zniechęcili rywali. Zwyciężyli zatem w tej partii 25-19 i w całym spotkaniu 3-1. Za tydzień Chełmek podejmie Bochnię.

Futsal
Eliminacje Mistrzostw Polski Służby Liturgicznej w Piłce Nożnej Halowej.
Na starcie sobotnich zawodów stanęło w chrzanowskiej hali sportowej jedenaście drużyn z parafii dekanatu chrzanowskiego, złożonych z ministrantów i lektorów. Walczono w trzech kategoriach wiekowych. Wśród uczniów podstawówek i gimnazjalistów triumfowali piłkarze z parafii Świętego Jana Chrzciciela w Kościelcu. Wygrali wszystkie turniejowe mecze. Na drugim miejscu uplasowali się ministranci z parafii Świętej Rodziny w Chrzanowie, systematycznie trenujący w SP nr 8. Wśród uczniów szkół średnich komplet czterech zwycięstw zebrali lektorzy z parafii w Płazie. W turnieju strzelili 14 bramek, nie tracąc żadnej. Najlepsze zespoły dostały puchary. Zwycięzcy zagrają w etapie rejonowym rozgrywek, gdzie spotkają się ze zwycięzcami rozgrywek w ościennych dekanatach.
Szczegółowe wyniki i składy najlepszych zespołów zamieścimy w papierowym wydaniu "Przełomu".