CHRZANÓW. MChLF – Pierwsza porażka Północy Junior

07.01.2011 23:49 | 4 komentarze | 3 344 odsłony | red
Wygrana MKS Trzebinia-Siersza II nad Północą Junior była największym zaskoczeniem podczas rozgrywanej w Święto Trzech Króli kolejki Młodej Chrzanowskiej Ligi Futsalu.
4
Jakub Piotrowski (MKS Trzebinia-Siersza II) przedziera się obok rywali z Solidexu Junior

UKS II LO – Chrzanowska Akademia Piłkarska 6-0
Sekunda Dawid 3, Stolarczyk Dawid 2, Stach Krzysztof
UKS II LO prowadzenie nad Chrzanowską Akademią Piłkarską objął dopiero w 16. minucie kiedy po zespołowej akcji piłkę w siatce umieścił Sekunda. Wcześniej świetnie między słupkami spisywał się Pluta, a jego koledzy kilkakrotnie zagrażali bramce Guta. Nadzieje na korzystny rezultat Akademia straciła na początku drugiej połowy. Plutę pokonali Stolarczyk oraz Stach, a w końcowych dziesięciu minutach UKS II LO strzelił jeszcze trzy gole i wygrał pewnie 6-0.

MKS Trzebinia-Siersza II – Północ Junior 7-4
Derewońko Dominik 3, Wallentin Mateusz 2, Pająk Krzysztof, Głogowski Mateusz  – Górczyk Michał 2, Kocot Michał, Sabuda Dawid
Wykorzystując możliwość jednego transferu w sezonie do MKS-u II Dołączył gracz „jedynki” Głogowski. To właśnie on oraz Derewońko w pierwszej połowie bezlitośnie wykorzystywali luki w obronie Północy i trzebinianie prowadzili 3-0. W drugiej odsłonie Północ wzięła się do odrabiania strat i doprowadziła do remisu. Było 3-3, a później 4-4. Zespół interesował jednak tylko komplet punktów i Północ wycofała bramkarza. Nie przyniosło to jednak spodziewanego skutku. Wykorzystał to za to MKS II strzelając celnie do pustej bramki. Do siatki trafił nawet z własnego pola karnego bramkarz Krzysztof Pająk i MKS II wygrał nieoczekiwanie 7-4.

Zagórzanka – SPRiN Regulice 4-3
Ortyl Bartosz 2, Paliwoda Patryk 2  – Kurzański Dawid, Zastawnik Mikołaj, Matusik Paweł
Zagórzanka nie miała łatwiej przeprawy z Regulicami. Dwukrotnie obejmowała prowadzenie, ale za każdym razem w pierwszej połowie wyrównywali Matusik oraz Kurzański. W 23. minucie sytuację sam na sam wykorzystał Ortyl i odpowiedzi Regulic nie było więc na 4-2 podwyższył Patryk Paliwoda. SPRiN kontakt złapał dzięki trafieniu Mikołaja Zastawnika, ale na wywalczenie choćby jednego punktu brakło już czasu.

Solidex Junior - MKS Trzebinia-Siersza II 3-3
Majka Bartłomiej 2, Adamczyk Wojciech – Głogowski Mateusz 2, Piotrowski Jakub
W swoim drugim spotkaniu MKS II zmierzył się z Solidexem Junior czyli specjalistą od remisów. Podział punktów zanotowano i tym razem. Żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć na więcej niż jedną bramkę. Na trafienie Głogowskiego odpowiedział Adamczyk, a tuż przed przerwą Solidex na prowadzenie wyprowadził Majka. W 35. minucie do remisu doprowadził Głogowski, a trzy minuty później akcję na dalszym słupku zamknął Majka. Wynik na 3-3 ustalił Piotrowski, a wcześniej Solidex zmarnował trzy przedłużone rzuty karne.

MKS Trzebinia-Siersza I – Orzeł Balin 8-0
 Urbański Michał 4, Pająk Jakub 2, Kowalik Michał, Głowacz Kacper
W meczu drużyn czołówki tabeli mający komplet punktów MKS Trzebinia-Siersza miał ułatwione zadanie bowiem Orzeł Balin do rywalizacji przystąpił z zaledwie jednym rezerwowym. Siły na walkę w defensywie nie starczało więc na całe 40 minut co wykorzystał MKS spokojnie konstruując akcje. Kilka z nich było naprawdę ładnych choćby kiedy Urbański dograł do Pająka oraz kiedy Kowalik kilkakrotnie wykładał piłkę kolegom przed pusta bramkę dzięki czemu lider tabeli wygrał 8-0 i pozostaje jedyną drużyną bez porażki na koncie.

Antalya – PUKS Trzebinia 16-1
Jamróz Łukasz 6, Noszczyński Mateusz 4, Derejko Krystian 4, Górka Szymon, Ząbek Artur - Dźwigaj Albert W Antalyi martwiono się, że szczupły i eksperymentalny skład może nie wystarczyć na mecz z PUKS-em. Rywal zaczął jednak mecz w czwórkę, by później grać już w pięciu ale bez rezerwowych i kwestią sporną były tylko rozmiary zwycięstwa Kebabów. Najwięcej bo sześć goli zdobył powracający po przerwie Jamróz. Skuteczni okazali się także Noszczyński oraz debiutujący Derejko. PUKS potrafił kilkakrotnie zagrozić bramce Kłosowskiego. Bramkarz Antalyi został nawet pokonany, a do siatki trafił Dźwigaj.

Najlepsza piątka kolejki: Krzysztof Pająk (MKS Trzebinia-Siersza II), Dominik Derewońko (MKS Trzebinia-Siersza II), Michał Kowalik (MKS Trzebinia-Siersza I), Łukasz Jamróz (Antalya Junior), Bartłomiej Majka (Solidex Junior)