SPORTOWA SOBOTA. Druga wygrana MTS-u

23.01.2011 11:52 | 0 komentarzy | 2 357 odsłony | red
Trzybramkowe zwycięstwo MTS-u nad rywalami z AZS Politechnika Radomska ucieszyło chrzanowskich kibiców i podbudowało zawodników na początku rundy rewanżowej.
0
Zawodnicy MTS-u w akcji obronnej

Piłka ręczna
I liga: MTS Chrzanów – AZS Politechnika Radomska 33-30 (17-16)
W 4. minucie goście prowadzili 3-2. Jednak potem do głosu doszedł MTS. Gospodarze wygrywali 9-5 i 12-9. Na przerwę zeszli przy jednobramkowym prowadzeniu. Po zmianie stron nadal inicjatywa była po stronie podopiecznych Adam Piekarczyka. Jednak dwukrotnie goście doprowadzali do remisu (20-20 i 25-25). Gdy wydawało się, że akademicy mogą złapać wiatr w żagle, aż pięć bramek pod rząd rzucili chrzanowianie i na świetlnej tablicy widniał wynik 30-25. Wszystko dzięki skuteczności Marcina Skoczylasa, Rafała Bugajskiego i Pawła Owaczarka oraz grze rywali w podwójnym osłabieniu. Na dodatek bardzo dobrze w bramce spisywał się Piotr Rokita. Obronił nawet kilka rzutów karnych. Gospodarze nie dali sobie wydrzeć wygranej. Po końcowym gwizdku i zwycięstwie 33-30 padli sobie w objęcia.
- Byliśmy bardzo zmotywowani. Chcieliśmy rozpocząć drugą rundę od drugiej wygranej w sezonie i udało się. Liczę, że podobnie będzie w wyjazdowym meczu z Wolsztyniakiem – stwierdził szczęśliwy Piotr Rokita.

Siatkówka
Memoriał im. Adama Drabika w Libiążu
Na starcie turnieju stanęło pięć zespołów. Upamiętnili w ten sposób zmarłego w wieku 46 lat wuefistę i animatora sportu Adama Drabika. Wygrała drużyna ZG Janina. Na swoja korzyść rozstrzygnęli wszystkie trzy mecze. W finale pokonali FPC Ciuła. Trzecia lokata przypadła Bobasom.
- Spotykamy się raz w tygodniu w sali gimnastycznej SP nr 2, by wspólnie pograć. Uczestniczymy też co roku w lidze amatorskiej oraz występujemy w turniejach. Drużynę tworzą uczniowie i pracownicy ZG Janina – powiedzial nam kapitan zwycięzców Bartosz Toporek.
W imprezie uczestniczyli członkowie rodziny Adama Drabika.

Futsal
Halowe Mistrzostwa PPN Chrzanów trampkarzy starszych i młodszych
Trampkarze starsi MOKSiR-u Chrzanów w pierwszym meczu przegrywali z Janiną, ale szybko do remisu doprowadził Wilk. Później podopieczni Dariusza Bierońskiego grali już bez zarzutu. Pokonali Janinę 3-1, by w kolejnym swoim pojedynku wygrać 3-0 z UKS-em Trzebinia. Ozdobą spotkania był gol z rzutu wolnego Jakuba Sidora. Wygrana z Alwernią 6-0 przypieczętowała tylko końcowy triumf ekipy z Chrzanowa i jej awans do Mistrzostw Małopolski Zachodniej w Olkuszu. Zawiódł faworyzowany UKS Trzebinia, który zajął dopiero trzecie miejsce, przegrywając jeszcze z Janiną. Królem strzelców został Rajmund Raźniak z UKS-u.
U trampkarzy młodszych do 15. minuty UKS Trzebinia prowadził z MOKSiR-em 3-1. Wtedy chrzanowianie zaatakowali wysoko rywala i dzięki dwóm bramkom Matysa i Jednej Gałki wygrali 4-3. Był to pierwszy krok do końcowego triumfu. W kolejnych meczach MOKSiR gładko pokonał bowiem 5-0 Janinę i 11-0 Victorię Zalas. Drugie miejsce przypadło Janinie. Po emocjonującym pojedynku na zakończenie turnieju wygrała z Trzebinią 4-3. UKS zgarnął tytuł króla strzelców. Najwięcej, dziesięć bramek zdobył Dawid Dulęba.