CHRZANÓW. MChLF – zacięta walka o szóstkę

25.01.2011 10:43 | 0 komentarzy | 2 849 odsłony | red
Różnice punktowe pomiędzy zespołami z miejsc od trzeciego do siódmego nie są duże. Wszyscy mają więc szansę na podium. Trzeba jednak martwić się o awans do czołowej szóstki w drugiej rundzie.
0
Szymon Klocek był podporą defensywy Orłów Junior w meczu z Zagórzanką

Północ Junior pewnie pokonała Orła Balin 6-1. Prowadzenie wiceliderowi dał Kaiser, a wynik po indywidualnej akcji podwyższył Gaudyn. Na 3-0 trafił Sabuda, który przy dalszym słupku zamknął akcję strzałem głową. Orzeł odpowiedział za sprawą trafienia z rzutu wolnego Ołpińskiego, ale Północ dalej przeważała i pewnie wygrała.

W kolejnym meczu Regulice miały zmierzyć się z PUKS-em. Trzebinianie poinformowali jednak, że się nie zebrali i wycofują się z rozgrywek. Na drugi mecz z rzędu zdecydował się więc Orzeł Balin, który nie grał jeszcze ze SPRiN-em. Nieoczekiwanie to podopieczni Mariusza Maja zainkasowali komplet punktów. Wszystko dzięki świetnie kończonym kontrom szczególnie w pierwszej połowie. Skutecznością w tym elemencie zabłysnął Matusik, który zdobył cztery bramki. SPRiN Prowadził już nawet 7-2, ale w końcówce Orzeł wziął się do roboty. Wystarczyło to jednak tylko do zniwelowania wyniku na 5-8.

Regulice także grały drugi raz, ale po dwóch meczach przerwy. Tym razem za przeciwnika miały liderujący MKS. Nieoczekiwanie SPRiN prowadził po golu Ciombora, ale z biegiem czasu wszystko wróciło na właściwy tor i MKS I wygrał 6-1, a bramkami po równo podzielili się Pająk oraz Kowalik.

Także podopieczni Jacka Pająka grali dwa razy. Za rywala mieli UKS II LO. Mecz zapowiadał się na ciekawy, ale licealiści przystąpili do niego zbyt wąskim składem aby nawiązać walkę z liderem. Do przerwy było 4-1, a w drugiej połowie wynik został podwojony i MKS I wygrał pewnie 8-2.

Solidex Junior miał problemy z zebraniem składu i do meczu z Chrzanowską Akademią Piłkarską przystąpił gołą piątką. Nie przeszkodziło to jednak w wygraniu meczu. Do przerwy było 3-0 po udanych akcjach Babiarza i Mierzwy. W drugiej połowie Po akcji Olszewika do siatki Solidexu trafił Wilk, ale Akademia nie poszła za ciosem tracąc szybko dwie bramki. W końcówce wynik nieco zniwelował Sidor i Solidex Junior wygrał 5-3.

Ważne punkty, które dały awans na trzecie miejsce wywalczyła Antalya Junior. Po golu Walentina, który wykorzystał niezdecydowanie obrońców prowadził jednak MKS II. Później gole Dulowskiego wyprowadziły Kebaby na prowadzenie, a po chwili Łukasz Wierzba podwyższył na 3-1. Od tego momentu Antalya grała pewniej, ale też nieskutecznie. Najlepsze okazje marnował Gucik. Po kilku bramkach w drugiej połowie Antalya wygrywała już jednak 8-1 i zapowiadało się na pogrom. W końcówce MKS II wykorzystał jednak rozprężenie rywala i zdobył trzy bramki.

Dużo emocji było w meczu Orłów Junior z Zagórzanką. Już w 20 sekundzie wynik otworzył Karol Domurat, a wynik na 2-0 dla Orłów podwyższył Klocek. W drugiej połowie trwała walka bowiem oba zespoły marzą ciągle o miejsce w czołowej szóstce. Zagórzance nie udało się jednak doprowadzić do remisu co wykorzystały orły strzelając trzecią i czwarta bramkę. Honorowe trafienie dla podopiecznych Rafała Miziołka zaliczył pięknym strzałem w okienko Ortyl.