CHRZANÓW. ChLF – pasjonująca końcówka szlagieru

26.01.2011 12:11 | 0 komentarzy | 3 142 odsłony | red
Megalo zremisowało z Północą dzięki czemu utrzymało pozycję lidera. Na drugie miejsce dzięki pokonaniu Solidexu awansował Protector. Od niedzieli zespoły będą walczyć podzielone na dwie grupy.
0
Zespół Północy mobilizuje się przed pojedynkiem z Megalo. Mec zakończył się podziałem punktów

Po dziesięciu kolejkach Megało było pierwsze, a Północ druga. Pojedynek między tymi zespołami był więc hitem ostatniej kolejki pierwszej rundy. Od pierwszych minut trwała wymiana ciosów. Niecelne strzały oddawali Kaliński i Łukasik, a w odpowiedzi dwukrotnie szczęścia próbował Ł. Wierzba, ale skutecznie interweniował Gielarowski, który poradził sobie również ze strzałem Ł. Horawy. W 14. minucie po uderzeniu Zielińskiego piłkę dobijał Kaliński, ale trafił w słupek. Kolejną znakomitą okazję dla Północy miał Zieliński, ale dobrze bronił Domurat. Bramka w pierwszej jednak padła. W 19. Minucie z piętnastu metrów przymierzył Kulawik, a piłka tuż obok słupka wleciała do bramki Północy.

Pięć minut po przerwie Kulawik dograł do Ł. Wierzby, ale górą był bramkarza rywala. W 27. minucie po faulu Janika Megalo wykonywało rzut wolny. Do futbolówki podszedł Kulawik i wykorzystując lukę w murze podwyższył na 2-0. Północ rzuciła się do odrabiania strat. Seręga był jednak nieskuteczny, a Domurat bronił strzały Kalińskiego i Łukasika. W 36. minucie Seręga wykończył kontrę i zdobył bramkę kontaktową, a na nieco ponad minutę przed końcem meczu podczas gry w przewadze do remisu doprowadził Łukasik. Odpowiedz Megalo była natychmiastowa. Gucik wykorzystał sytuację sam na sam i Megalo znów prowadziło. Po końcowej syrenie nie cieszył się już jednak nikt. Do remisu doprowadził bowiem na dziesięć sekund przed ostatnim, gwizdkiem Knapik, a remis nie satysfakcjonował żadnego z zespołów.

Północ przez stratę punktów spadła na trzecią pozycję spadła bowiem komplet punktów z Solidexem zainkasował Protector. Czwarte miejsce w tabeli zajmuje Instalbud, który wygrał z piątym Wygiełzowem. Stawkę mistrzowskiej szóstki uzupełnia Antalya, która w meczu ostatniej szansy wygrała ze Świetlicą Plus 8-4.

Świetlica nadal ma wiec tylko trzy punkty, a bez zdobyczy jest Korona Futsal Team. Te drużyny nie mają więc szans na walkę o Puchar Ligi czyli znalezienie się w czołowej dwójce grupy spadkowej. O ten cel powalczą ADI, UKS II LO, Solidex Chełmek i KS Orły.