Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

TENCZYNEK. Gawęcki szkoleniowcem Tęczy

26.01.2011 22:28 | 0 komentarzy | 2 801 odsłony | red
Występująca w B-klasie Tęcza Tenczynek ma trenera. Został nim zawodnik Świtu Krzeszowice Paweł Gawęcki.
0
TENCZYNEK. Gawęcki szkoleniowcem Tęczy
Paweł Gawęcki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na jesieni obecnego sezonu drużyna seniorów Tęczy rozgrywała swoje mecze bez szkoleniowca na ławce. Zespół prowadził najbardziej doświadczony zawodnik w Tęczy, Leszek Nowotarski. Po zakończeniu rundy zarząd klubu postanowił, że skoro drużyna ma realne szanse na powrót do klasy A, to należy zatrudnić trenera z uprawnieniami, który „poukładałby” drużynę i odpowiednio przygotował do rozgrywek.
Propozycję złożyli piłkarzowi Świtu Krzeszowice Pawłowi Gawęckiemu. Ten ją przyjął.
- Celem jest awans. Jest to bardzo realne. Znam większość zawodników Tęczy. Wiem, że w tej drużynie jest spory potencjał. Mam też dobre rozeznanie grupy chrzanowskiej i dlatego podjąłem się tego zadania. Zajęcia z drużyną rozpoczynamy 1 lutego na Orliku w Krzeszowicach. W walce o awans z naszej grupy liczy się sześć drużyn, ale najgroźniejszym rywalem będzie UKS Dulowa, z którą gramy mecz u siebie. Nie obawiam się tego, że kilku zawodników jest w moim wieku. Na boisku będzie obowiązywały relacje trener – zawodnik. Kolegami będziemy po meczu. Nadal będę też grał w Świcie Krzeszowice. Znając wcześniej terminarz Świtu spokojnie można tak zaplanować mecze Tęczy, żeby nie było kolizji terminów – mówi Gawęcki.
Trener Tęczy urodził się w 1980 r. w Krakowie. Mieszka w Krzeszowicach. Żona Ewelina, córka Victoria. Jego brat Dariusz występuje w Sandecji Nowy Sącz. (Sandecja).
Posiada uprawnienia instruktora piłki nożnej. Dotychczas prowadził drużyny juniorów i trampkarzy. Największym jego sukcesem był awans z juniorami Kmity Zabierzów do pierwszej ligi. Pierwsze kroki w futbolu rozpoczynał w Strażaku Kokotów. Poza Świtem Krzeszowice był też zawodnikiem Płomienia Jerzmanowice, Górnika Wieliczka, Kmity Zabierzów i Szreniawy Nowy Wiśnicz. W rundzie jesiennej sezonu 2008/2009 jako zawodnik V-ligowego wówczas Świtu strzelił 24 bramki zapewniając sobie tytuł króla strzelców.
(JW)