CHRZANÓW. Trzebinia zgarnęła wszystko

30.01.2011 20:22 | 0 komentarzy | 3 072 odsłony | red
Juniorzy starsi oraz młodsi MKS Trzebinia-Siersza wygrali Halowe Mistrzostwa PPN Chrzanów. Zawodnicy MKS-u zgarnęli także tytuł króla strzelców.
0
Juniorzy młodsi MKS Trzebinia-Siersza podobnie jak przed rokiem mają spore szanse wywalczyć awans do turnieju wojewódzkiego

Jako pierwsi do rywalizacji na parkiecie hali MOKSiR w Chrzanowie stanęli juniorzy starsi. O punkty walczyło pięć drużyn, ale już przed startem można było przewidzieć, że walka o tytuł rozstrzygnie się pomiędzy Trzebinią i Balinem. Tak też się stało. Przed ostatnim meczem obie drużyny miały komplet dziewięciu punktów. Orzeł legitymował się jednak lepszym stosunkiem bramkowym. W 7. minucie wynik otworzył Mendela, a po chwili na 2-0 dla MKS-u podwyższył Kowalik. W 10. minucie Trzeciaka głową przelobował Czub i zrobiło się nerwowo. Na minutę przed końcem jednak na 3-1 trafił Mendela. Orzeł się nie poddał i Ołpiński zdobył bramkę kontaktową. Na więcej nie starczyło już jednak czasu i to MKS awansował do turnieju o Mistrzostwo Małopolski Zachodniej, zaplanowanego na 19 lutego w Olkuszu. Najwięcej, sześć trafień zaliczyli Patryk Mendela i Michał Kowalik – obaj z Trzebini.

W Olkuszu zagrają także juniorzy młodsi MKS Trzebinia-Siersza. Po pokonaniu Wolanki, Żarek i Zagórza w ostatnim meczu spotkali się z Balinem. Orzeł musiał wygrać (wcześniej podzielił się punktami z Żarkami), MKS-owi wystarczał remis. Na początku spotkania dogodną sytuację zmarnował Walentin, ale skuteczny chwilę później był Górczyk, trafiając z rzutu wolnego podyktowanego za faul na Pająku. Na kilkadziesiąt sekund przed końcową syreną do remisu doprowadził Borowiecki. Mecz zakończył się wynikiem 1-1, satysfakcjonującym MKS. Królem strzelców z pięcioma bramkami został kapitan zwycięskiej drużyny Jakub Pająk.

Przypomnijmy, że przed tygodniem do turnieju o Mistrzostwo Małopolski Zachodniej w Olkuszu  awansowały drużyny trampkarzy młodszych i starszych MOKSiR-u Chrzanów. Obu klubom przyjdzie się zmierzyć z przedstawicielami podokręgów Olkusz, Wadowice i Oświęcim. Dwie najlepsze ekipy awansują do turnieju o prymat w województwie.