Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

SPORTOWA NIEDZIELA. Górale najlepsi w Trzebini

13.02.2011 19:04 | 0 komentarzy | 5 387 odsłon | red
Unihokeiści z Nowego Targu wygrali Grand Prix Trzebini młodzików. Miejscowy PUKS zajął ostatnie miejsce w turnieju. Zawodnicy Janiny Libiąż wygrali Beskid Cup 2011. W XVI Międzynarodowym Festiwalu Młodych Talentów w Szachach Aktywnych wzięło udział 135 zawodników.
0
SPORTOWA NIEDZIELA. Górale najlepsi w Trzebini
Zawodnicy PUKS-u Trzebinia (niebieskie koszulki) ulegli po zaciętej walce Zrywowi Przykona
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Unihokeiści z Nowego Targu wygrali Grand Prix Trzebini młodzików. Miejscowy PUKS zajął ostatnie miejsce w turnieju. Zawodnicy Janiny Libiąż wygrali Beskid Cup 2011. W XVI Międzynarodowym Festiwalu Młodych Talentów w Szachach Aktywnych wzięło udział 135 zawodników.

UNIHOKEJ
Grand Prix Trzebini młodzików
Po pierwszym dniu turnieju kompletem trzech wygranych mogły się poszczycić dwie drużyny: Górale Podhale Nowy Targ oraz Bankówka Zielonka. W niedzielę obie ekipy zmierzyły się w bezpośrednim starciu. Wszyscy, którzy spodziewali się wyrównanego boju srogo się rozczarowali. Po pierwszej tercji zawodnicy Podhala prowadzili już 5-0. W kolejnych partiach dorzucili jeszcze dziewięć goli, tracąc tylko jednego.
Górale wygrali wszystkie swoje mecze i pewnie zwyciężyli w turnieju.
Na ostatnim miejscu uplasowali się unihokeiści PUKS-u Trzebinia. W niedzielnych spotkaniach zremisowali z Multi 75 Killers Kraków 1-1 (gol Szymona Marczuka) oraz ulegli Zrywowi Przykona 4-6 (dwie bramki Szymona Marczuka i po jednej Maksymiliana Kiełkowicza i Dawida Dury). W pojedynku ze Zrywem trzebinianie prowadzili po dwóch tercjach 4-3, jednak ostatnia partia należała do rywali i to oni mogli cieszyć się z wygranej.
- Większość moich zawodników jest młodsza od przeciwników i to było widać na parkiecie. Oni mieli przede wszystkim zebrać doświadczenie. Bardzo dobrze zaprezentowali się ci najmłodsi. Dawid Dura i Patryk Zybiński wpisali się na listę strzelców – mówi Paweł Raj, prezes i trener PUKS-u.
- Rywale, szczególnie z Warszawy byli dużo wyżsi od nas. W przyszłym roku będziemy mieli większe szanse w podobnych zawodach – dodaje Dawid Dura, 10-letni unihokeista z Trzebini.

Wyniki niedzielne
Trzebinia – Kraków 1-1
Przykona – Warszawa 2-10
Nowy Targ – Zielonka 14-1
Przykona – Trzebinia 6-4
Nowy Targ – Kraków 7-0
Zielonka – Warszawa 2-2

Tabela końcowa
1. Nowy Targ 10 55-6
2. Warszawa 7 31-12
3. Zielonka 7 23-20
4. Przykona 4 19-40
5. Kraków 1 8-32
6. Trzebinia 1 9-35

SZACHY
XVI Międzynarodowy Festiwal Młodych Talentów w Szachach Aktywnych w Trzebini
W sobotę i niedzielę w sali gimnastycznej SP nr 8 rywalizowało 135 zawodników. Oprócz Polaków także gracze z Niemiec, Słowacji i Ukrainy.
- Mimo młodego wieku pokazaliście naprawdę dojrzałą myśl strategiczną – ocenił podczas podsumowania imprezy jej dyrektor Janusz Szczęśniak.
Najlepsi wyjechali z aparatami cyfrowymi, plecakami, piłkami i innymi nagrodami rzeczowymi.
W najmłodszej kategorii do 7 lat triumfował zdobywca 8 punktów Jakub Suder z Myślenic. Najlepsza w kategorii dziewcząt okazała się Marta Mucha z UKS SP 8 Chrzanów. W tej grupie startowało 21 zawodników. W tym najmłodsza w całej stawce, 4,5-letnia Helena Kucharska z Chrzanowa. Wśród 26 dziewięciolatków główna nagroda, czyli aparat fotograficzny, przypadła Marianowi Kyrychenko ze Lwowa. Najlepsza zawodniczka z powiatu to Honorata Kucharska, siostra Heleny. W kategorii 11-latków bezkonkurencyjny okazał się zdobywca 8,5 punktów Słowak Jergus Pechac. Najlepiej z powiatu chrzanowskiego spisał się dziesiąty w „generalce” Szymon Zając (UKS Hetman Koronny Trzebinia).W kategorii 14-latków klasyfikację wygrał Dominik Marczuk (KKSz Kraków). Wysoka, czwarta lokata przypadła Szymonowi Dropowi z UKS SP 8 Chrzanów. Tuż za jego plecami uplasował się Michał Mirski (UKS Hetman Koronny Trzebinia). W najstarszej kategorii 17-latków zwyciężył Błażej Kaleta z Olkusza. Dwa i pół punktu mniej od niego zgromadził najlepszy z naszego powiatu Karol Perończyk z Chrzanowa. Zajął siódme miejsce.

PIŁKA NOŻNA
Janina triumfuje w Beskid Cup
Janina Libiąż oraz MKS Trzebinia wzięły udział w niedzielnym turnieju Beskid Cup 2011. Obie ekipy zajęły miejsca na podium. Janina na pierwszym miejscu, a MKS na trzecim. Prócz naszych lokalnych reprezentantów w zawodach udział wzięły jeszcze ekipy gospodarzy Beskidu Andrychów oraz Przeboju Wolbrom i Kalwarianki Kalwaria Zebrzydowska. Mecze rozgrywano według systemu „każdy z każdym”. Libiążanie w tym turnieju byli drużyną niepokonaną. Jedynie z MKS Trzebinia zremisowali 3-3, a w pozostałych meczach wygrywali.

- Na ten turniej pojechaliśmy w mocno rezerwowym składzie, a pomimo to go wygraliśmy, to bez wątpienia cieszy. Traktujemy tą imprezę jednak jako kolejną jednostkę treningową i nie przywiązujemy do niej zbyt dużej wagi – skomentował Wojciech Skrzypek trener Janiny.

Zadowolony z występu swoich zawodników był również prezes MKS Trzebinia Tomasz Kobierecki.

- Drużyna na pewno dobrze się zaprezentowała. Wystąpiliśmy w młodym składzie i było to dla wielu zawodników dobre przetarcie przed przyszłotygodniowymi występami w Halowych Mistrzostwach Małopolski Zachodniej Juniorów w Olkuszu – stwierdził Kobierecki.

Dodatkowo indywidualnie podczas tego turnieju wyróżniony został też gracz Libiążan Serge Nahle, który wybrany został najlepszym zawodnikiem turnieju. Najlepszym bramkarzem uznany został Jakub Wilk z MKS-u.

Wyniki meczów z udziałem Janiny i MKS Trzebinia
Kalwarianka – MKS 1-5, Przebój – Janina 4-5, Beskid – MKS 3-5, Kalwarianka – Janina 1-3, MKS – Janina 3-3, Beskid – Janina 2-8, MKS – Przebój 3-8.

Bartłomiej Gębala, Michał Koryczan, Marek Oratowski 

ZOBACZ TAKŻE

WIĘCEJ ZDJĘĆ Z IMPREZ SPORTOWYCH ROZGRYWANYCH PODCZAS WEEKENDU