CHRZANÓW. ChLF – Protector bliski straty punktów

15.02.2011 21:03 | 0 komentarzy | 4 230 odsłony | red
W czternastej kolejce Chrzanowskiej Ligi Futsalu zwyciężali faworyci. Najtrudniej o trzy punkty miał Protector, który po zaciętym pojedynku 4-3 pokonał Antalyę.
0
Damian Macuda (Świetlica Plus) pilnowany przez Zbigniewa Domurata z Orłów

Protector, aby utrzymać pierwsze miejsce w tabeli, musiał wygrać. Antalya jednak również potrzebowała trzech punktów aby włączyć się do walki o trzecie miejsce. W pierwszych minutach defensywna taktyka Kebabów przynosiła skutek, ale w końcu z dystansu niespodziewanie uderzył Woźniak i Protector prowadził. Szybko jednak wyrównał Kaiser, który miał także idealną okazję do dania swojej drużynie prowadzenia. Po zagraniu Głowni w pełnym biegu spudłował główkując do pustej bramki. W drugiej połowie Protector wyszedł na dwubramkowe prowadzenie dzięki strzałom z za pola karnego. Bramkę kontaktową zdobył Kłosowski, ale po jednej z kontr lider trafił po raz czwarty. Antalya walczyła do końca czego efektem było trafienie Głowni, na doprowadzenie do remisu nie starczyło już jednak czasu.

Drugą liderującą w tabeli drużyną jest Megalo, które po pięciu minutach meczu z Instalbudem prowadziło już 3-0. Szybko strzałem z ostrego kąta odpowiedział Jastrzębski, a tuż po przerwie bramkę kontaktową dzięki rykoszetowi zdobył Wicher. Instalbud złapał więc kontakt, ale między 25, a 27 minutą Megalo trzy razy pokonało Tomaszewskiego i emocje w tym meczu się skończyły. Ostatecznie faworyt wygrał 8-3, a wynik ustalił Łukasz Wierzba. Po faulu na nim w końcówce Tomaszewski otrzymał żółtą kartkę co wywołało sporo kontrowersji bowiem drużyna Megalo domagała się wyrzucenia bramkarza rywala z boiska.

Trzecia w tabeli Północ bez problemu poradziła sobie z Wygiełzowem. Wynik w jedenastej minucie na raty otworzył Seręga, a tuż przed przerwą na 2-0 podwyższył Łukasik korzystając z dokładnego wyrzutu od swojego bramkarza. W 22. minucie Wygiełzów złapał kontakt za sprawą bramki Kamila Adamczyka, ale w końcowym fragmencie gry skuteczniejsza była Północ wygrywając pewnie 6-1.
W grupie pocieszenia bezpieczną pozycję lidera zachowało ADI, nie bez problemów pokonując Solidex. Rywal prowadził bowiem od szóstej minuty i trafienia Mroczki. Orły 10-1 rozgromiły Świetlicę Plus, a aż 21-0 UKS II LO wygrał z najsłabszą w stawce Koroną Futsal Team. Wynik mógł być wyższy, ale w końcówce UKS skupiał się na tym aby gola zaliczył także Fijołek. Tak też się stało i każdy w zwycięskiej drużynie zapisał się w protokole.