SPORTOWA SOBOTA. Alwernia przegrała w Krakowie

20.02.2011 08:19 | 0 komentarzy | 2 783 odsłony | red
W sparingu z Hutnikiem pierwszego gola strzelili piłkarze Alwerni. Mimo to przegrali 1-2. W zawodach modeli halowych wystartowało 60 zawodników z całej Polski.
0
Szczypiorniści Chrzanovii powstrzymują zawodnika Kusego Damiana Zielińskiego

Modelarstwo
XI Zawody Modeli Halowych w Chrzanowie
Na starcie sobotniej imprezy w chrzanowskiej hali zaliczanej do Pucharu Polski stanęło 60 zawodników. Przyjechali m.in. z Kutna, Krosna, Tarnobrzegu i Suwałk. Ich zadaniem było wypuszczenie w powietrze szybowca tak, by jak najdłużej latał. Do końcowego wyniku liczyły się czasy trzech najlepszych prób z dziewięciu lotów. Najlepsi utrzymywali modele w górze przez ponad 30 sekund. Najlepiej spośród zawodników chrzanowskiego MOKSiR-u spisał się Adam Tanasiewicz, czwarty w najliczniej obsadzonej (22 startujących) kategorii seniorów. Siódmą lokatę wśród młodzików zajął Paweł Żuławiński.
- Zawody w Chrzanowie były trzecimi w cyklu pięciu imprez. Wcześniej z dość dobrym skutkiem wystąpiliśmy w Tarnobrzegu i Suwałkach. Traktujemy te starty jako dobre wejście w sezon – powiedział nam Jerzy Włodarczyk, instruktor Klubu Modelarstwa Lotniczego w Chrzanowie.

Piłka nożna
Sparing: Nowy Hutnik Kraków – MKS Alwernia 2-1
W pojedynku czwartoligowców pierwszego gola strzelili alwernianie. W 11. minucie Tomasz Jasieczko uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego i piłka zatrzepotała w siatce. Przed przerwą bliski podwyższenia wyniku był Dawid Kulawik, ale jego strzał z 25 metrów był nieskuteczny. W drugiej części z lepszej strony pokazali się rywale, którzy w ostatnim kwadransie rozstrzygnęli losy meczu na swoją korzyść.
- To były dwie różne połowy. Pierwsza była w naszym wykonaniu znacznie lepsza, bo grali zawodnicy przewidywani do podstawowej jedenastki w spotkaniach ligowych. To był bardzo pożyteczny sparing. Rywal to przecież mocna firma. Testowany napastnik pokazał się z dobrej strony. Bardzo by się nam przydał – mówi Marcin Spuła, szkoleniowiec MKS-u, który w sobotę nie mógł skorzystać z Kosałki oraz chorych Lichoty i Pocztowskiego.
Do kadry alwernijskiego zespołu dołączył oficjalnie pomocnik Domżał, występujący ostatnio w Janinie Libiąż. Zdaniem trenera drużynę może wzmocnić jeszcze dwóch sprawdzanych piłkarzy (lewy obrońca i napastnik).
Skład Alwerni: Chuderski – M. Knapik (46. Kuć), Jajko, Dukała, testowany, Tekielak (46. Koczwara), Jasieczko (46. testowany), Pater, Domżał (46. Siemek), Kulawik, Zieliński.

Piłka ręczna
Małopolska I Liga Młodzików Młodszych: Chrzanovia – Kusy Kraków 29-15 (16-8)
Meczem z Kusym chrzanowianie rozpoczęli drugą rundę rozgrywek, w której ich rywalami będzie sześć najlepszych zespołów z województwa. Na początek bez większych problemów pokonali rywali z Krakowa. Przewyższali ich szybkością, umiejętnościami technicznymi i skutecznością. Także w grze obronnej prezentowali się lepiej od szczypiornistów Kusego. Już do przerwy osiągnęli ośmobramkową przewagę. Po zmianie stron kontrolowli przebieg wydarzeń na parkiecie. Dla podopiecznych Pawła Rokity najwięcej bramek rzucili Daniel Rech (10) i Bartosz Siegień (5).