Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

CHRZANÓW. Sobota dla piechurów

23.05.2011 19:12 | 0 komentarzy | 2 524 odsłony | red
Turystyka Komisji Młodzieżowej w Chrzanowie zaprasza uczniów chrzanowskich szkół podstawowych i gimnazjów do udziału w II Rajdzie Szkolnym, który odbędzie się w sobotę, 28 maja pod patronatem „Przełomu”.
0
CHRZANÓW. Sobota dla piechurów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Turystyka Komisji Młodzieżowej w Chrzanowie zaprasza uczniów chrzanowskich szkół podstawowych i gimnazjów do udziału w II Rajdzie Szkolnym, który odbędzie się w sobotę, 28 maja pod patronatem „Przełomu”.
- Do uczestnictwa w imprezie zachęcamy również rodziców młodych piechurów, bowiem 2011 rok został ogłoszony przez PTTK Rokiem Turystyki Rodzinnej – mówi Joanna Oczkowska, przewodnicząca Komisji Turystyki Młodzieżowej, działającej od dwóch lat przy chrzanowskim oddziale PTTK.

Po ubiegłorocznym debiucie, w którym uczestniczyło 150 osób, działacze z KTM postanowili zorganizować drugą imprezę. Tym razem najmłodsi będą mieli do wyboru trzy, około 12-kilometrowe trasy piesze. Na zakończenie rajdu dla każdego uczestnika przewidziano ciepły posiłek, a także drobny upominek.

Odbędą się konkursy sportowe i profilaktyczne, będzie można zobaczyć z bliska strażacki wóz bojowy. W ubiegłym roku dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz ratowanie ofiar wypadków samochodowych, zaprezentowany przez druhów z OSP w Chrzanowie. I tym razem organizatorzy przygotowują podobną atrakcję.

- Będzie pokaz udzielania pierwszej pomocy. Dla osób poszkodowanych liczy się każda minuta, dlatego czas oczekiwania na przyjazd karetki ratunkowej trzeba wykorzystać jak najlepiej. Nasze działania mogą uratować komuś życie – podkreśla Grzegorz Raźniak, współorganizator rajdu.

Regulamin imprezy, która rozpocznie się w najbliższą sobotę o godz. 9, dostępny jest na stronach: www.ktk.chrzanow.pl, www.falstart.chrzanow.pl, www.chrzanow.pl oraz w siedzibie PTTK w Chrzanowie.

Zapisy w sekretariatach szkół do 25 maja (środa). Wpisowe wynosi 2 złote.

I trasa: Chrzanów ZS nr 2 – Zalew Chechło – Piła Kościelecka – Płaza Wapiennik – Środek Powiatu Chrzanowskiego – Kościelec (boisko)
II trasa: Chrzanów SP6 – oś. Kościelec ul. Parkowa – oś. Stella – Podstoki – Góry Pogorzyce – Pogorzyce (kościół) – Pogorzyce (szkoła) – Źrebce – Kościelec (boisko)
III trasa: Trzebinia (klasztor) – Zalew Chechło – Piła Kościelecka – Płaza Wapiennik – Środek Powiatu Chrzanowskiego – Kościelec (boisko)

Aleksandra Jachimczyk