Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

PIŁKA NOŻNA. Dobrowolski zwolniony z Chełmka

24.05.2011 17:54 | 1 komentarz | 3 420 odsłony | red
Po wczorajszym treningu z funkcją szkoleniowca piątoligowego KS Chełmek pożegnał się Jacek Dobrowolski. Decyzja zarządu tego klubu jest sporą niespodzianką.
1
PIŁKA NOŻNA. Dobrowolski zwolniony z Chełmka
Jacek Dobrowolski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas


Nic nie zapowiadało takiego kroku ze strony władz drużyny „biało-zielonych”. W ostatnich meczach beniaminek z Chełmka spisywał się dość dobrze. W sobotnim spotkaniu z Borkiem przerwanym po pierwszej połowie KS Chełmek przegrywał co prawda 0-2.

Jednak czy w tym upatrywać przyczyn zakończenia współpracy z trenerem, który wprowadził Chełmek z klasy A do ligi okręgowej, a potem do piątej ligi?

- Podjęliśmy tę decyzję dla dobra drużyny, dla wywołania impulsu, żeby nie zaprzepaścić szansy na kolejny awans. W ostatnich meczach zespół nie spisywał się najlepiej. Zwyciężaliśmy ze słabszymi rywalami jak z Bronowianką czy Skawinką. Proszę mi wierzyć nie jest to pochopna decyzja. Rozstaliśmy się na przyjacielskiej stopie – stwierdza prezes KS Chełmek Marek Poznański.
Od komentarza na temat posunięcia sterników klubu wstrzymuje się sam zainteresowany Jacek Dobrowolski, który nadal zresztą pozostaje piłkarzem piątoligowca.

Z informacji uzyskanych od prezesa KS Chełmek wiadomo, że decyzja zarządu klubu w sprawie zwolnienia Dobrowolskiego nie była jednomyślna. W najbliższych pięciu spotkaniach zespół poprowadzi Krzysztof Duch.

- Był to jeden z trzech rozpatrywanych przez nas kandydatów, którzy byli do wzięcia od zaraz. Czy po zakończeniu sezonu zwiążemy się z nim na dłużej pokaże czas i wyniki – zapowiada Poznański.

Przed Chełmkiem ciężkie mecze, które odpowiedzą na pytanie czy zespół stać na kolejny trzeci już z rzędu awans.

Dziś Wydział Gier MZPN zdecydował o dograniu 45 minut meczu z Borkiem Kraków 1 czerwca o godzinie 17.30.

Bartłomiej Gębala