Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

LIBIĄŻ. Szlęzak w Balinie

25.07.2011 16:37 | 1 komentarz | 4 503 odsłony | red
Dotychczasowy kapitan Janiny Libiąż, jej filar i kreator gry w środku pola Artur Szlęzak przechodzi do ekipy Orła Balin. W trzecioligowcu już mają jego następcę.
1
LIBIĄŻ. Szlęzak w Balinie
Artur Szlęzak w przyszłym sezonie już nie założy koszulki w barwach Janiny
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od kilku dni mówiło się o możliwości wzmocnienia Orła Balin graczem Janiny. Szlęzak wystąpił nawet w sobotnim sparingu balinian i strzelił jedną z bramek.

Trener balinian Piotr Pierścionek bardzo chciał by 25-latek znalazł się w kadrze jego drużyny w nadchodzącym sezonie. Jego życzenie właśnie się spełnia.

- Jestem już dogadany z klubem z Balina. Pozostało jeszcze dopełnienie kilku formalności, ale mogę na pewno powiedzieć, że zagram w tym zespole w kolejnym sezonie – informuje dotychczasowy kapitan zespołu Janiny.

Powodem odejścia z Libiąża tego zawodnika była niemożność dogadania się w kwestii nowej umowy między nim, a władzami klubu.

- Takie jest życie piłkarza. Raz się jest w jednym klubie, innym razem w drugim. Artur nie doszedł do porozumienia z zarządem co do kontraktu. Ja uważam, że robi błąd przechodząc do klubu grającego ligę niżej. Mimo to życzę mu jak najlepiej w dalszej przygodzie z piłką – komentuje przejście Szlęzaka do Balina trener Janiny Wojciech Skrzypek.

W szeregach trzecioligowca szybko znaleźli następcę dla Artura Szlęzaka. Jest nim Bartłomiej Kędzierski dotychczasowy zawodnik GKS Katowice, który może występować na środku, bądź na prawej stronie pomocy. Dodatkowym jego atutem jest wiek młodzieżowca, bo ma dopiero 19 lat.

- To bardzo dobry zawodnik, dysponujący ponadprzeciętnymi umiejętnościami i szybkością. Będziemy mieli z niego w zespole duży pożytek – stwierdza Wojciech Skrzypek.

O innych wzmocnieniach zespołu Janiny w środowym, papierowym wydaniu „Przełomu”.

Bartłomiej Gębala