Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

PIŁKA NOŻNA. Startują mistrzostwa PPN Chrzanów

10.01.2012 20:42 | 0 komentarzy | 4 525 odsłony | red
W przeciągu miesiąca rozegrane zostaną turnieje o mistrzostwo PPN Chrzanów w kategoriach młodzieżowych, będące eliminacją turnieju Małopolski Zachodniej. Przyjmowane są także zapisy na turniej seniorów.
0
PIŁKA NOŻNA. Startują mistrzostwa PPN Chrzanów
MKS Trzebinia-Siersza jest zdecydowanym faworytem w turnieju juniorów młodszych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W przeciągu miesiąca rozegrane zostaną turnieje o mistrzostwo PPN Chrzanów w kategoriach młodzieżowych, będące eliminacją turnieju Małopolski Zachodniej. Przyjmowane są także zapisy na turniej seniorów.

Halowe Mistrzostwa PPN Chrzanów juniorów starszych i młodszych miały być rozegrane 7 stycznia w Chrzanowie. Turnieje jednak odwołano.

- Okazało się, że nie wszyscy poważnie traktują te rozgrywki, a my chcieliśmy aby wystąpiły wszystkie możliwe drużyny. Po okresie świątecznym nie napłynęły jednak zgłoszenia dlatego zdecydowaliśmy o przeniesieniu zmagań na 4 lutego – informuje wiceprezes PPN Chrzanów Zbigniew Jastrzębski.

Właśnie w pierwszą sobotę lutego w Chrzanowie od 8.30 zagrają juniorzy starsi a wśród nich: Orzeł Balin, Janina Libiąż, MKS Trzebinia-Siersza, MKS Alwernia i Zagórzanka Zagórze. Później o 11.30 na parkiet wyjdą juniorzy młodsi.

O awans do Mistrzostw Małopolski Zachodniej w Wadowicach powalczy sześć drużyn: Nadwiślanin Gromiec, Orzeł Balin, Wisła Jankowice, MKS Trzebinia-Siersza, Start Kamień i Wolanka Wola Filipowska.

Wcześniej swój turniej rozegrają trampkarze starsi oraz młodzicy. Ci pierwsi na halę w Libiążu wyjdą 22 stycznia o godz. 9. Zagrają: MOKSiR Chrzanów, Zagórzanka Zagórze, MKS Trzebinia-Siersza, MKS Alwernia i LKS Żarki. W turnieju młodzików rozpoczynającym się o godz. 12 wystąpi 6 ekip.
Poza miejscowym Górnikiem są to UKS Regulice, MOKSiR Chrzanów, Victoria Zalas, MKS Trzebinia-Siersza i Arka Babice.

Od kilku lat drużyny wygrywające zmagania na szczeblu PPN Chrzanów odnoszą sukcesy na wyższych szczeblach. Miejmy nadzieję, że tak będzie i w tym roku. Szczególnie, że po odejściu podokręgu Olkusz pod Kraków w turnieju zagrają tylko trzy drużyny, a dwie z nich awansują do Mistrzostw Małopolski w Skotnikach.

21 stycznia w Libiążu chrzanowski podokręg zorganizuje także halowy turniej o Puchar Prezesa PPN Chrzanów Józefa Cichonia. Poza obrońcami tytułu z Regulic zagrają również: Arka Babice, Korona Lgota, Pogorzanka, Okleśna, Płaza, ZWM Wodna, Jankowice, Mętków, Żarki, Sankowia, Ruch Młoszowa, Zagórzanka, Gromiec, Fablok i gościnnie Skawa Podolsze.
Losowanie grup w siedzibie podokręgu w środę, 18 stycznia o godz. 17.

Adam Banach