LONDYN. Medal nie dla Kulety

10.08.2012 11:01 | 0 komentarzy | 2 271 odsłony | red
Pochodzący z Chrzanowa Piotr Kuleta nie awansował w piątek do finału olimpijskiej rywalizacji w kajakarstwie (kanadyjki jedynki na 200 metrów).
0
Piotr Kuleta. Fot. Archiwum Piotra Kulety

W swoim wyścigu eliminacyjnym Piotr Kuleta zajął piąte miejsce z czasem 44.645, co dało mu awans do 1/2 finału.

Startujący w pierwszym półfinale Polak uplasował się na siódmej, przedostatniej pozycji z czasem 45.348.
Kuleta nie powalczy zatem w sobotę, 11 sierpnia o medale.

Przypomnijmy, że wychowanek MKSW Trzebinia, obecnie broniący barw klubu Zawisza Bydgoszcz, startował już podczas londyńskich igrzysk w C1 na dystansie 1000 metrów.

W środowym finale B (w swoim wyścigu półfinałowym był piąty, a do finału A kwalifikowało się czterech najlepszych zawodników) zajął pierwsze miejsce, kończąc tym samym zmagania w tej konkurencji na dziewiątej pozycji.