SPORTOWA ŚRODA. Krzeszowiczanie ulegli Wiślakom

13.02.2013 18:47 | 0 komentarzy | 3 677 odsłony | red
Piłkarze czwartoligowego Świtu Krzeszowice przegrali w meczu kontrolnym z zespołem Wisły Kraków złożonym z juniorów i graczy Młodej Ekstraklasy. Po zwycięstwie nad Stalą Zabrze liderem Regionalnej Ligi Juniorów w futsalu został zespół Wisły Krakbet U-16.
0
Dariusz Bijak, trener Świtu

Sparingi
Świt Krzeszowice – Wisła Kraków 2-3 (1-1)
Gole dla Świtu: Daniel Żmudka i Grzegorz Krzysiak
Świt: Wróbel – Żywczak, Calik, Para, M. Marszałek, Socha, Kaczkowski, Funek, Żmudka, Chlipała, Krzysiak oraz Kłosowski, Mucha, J. Marszałek, T. Stryczek, Kowalczyk
W pierwszych dwóch tegorocznych sparingach krzeszowiczanie odnieśli dwa zwycięstwa. Najpierw pokonali JKS Zelków 2-0, a następnie wygrali z Lotnikiem Kryspinów 5-2.
W środowym pojedynku podopieczni Dariusza Bijaka musieli uznać wyższość drużyny Wisły złożonej z juniorów i graczy Młodej Ekstraklasy.
W ekipie Świtu zabrakło chorych pomocników: Wojciecha Jedynaka i Michała Kanclerza oraz kontuzjowanego defensora Krzysztofa Strzebońskiego.
Krzeszowiczanie dwukrotnie obejmowali prowadzenie w środowym meczu kontrolnym. W pierwszej połowie bramkarza Białej Gwiazdy pokonał Daniel Żmudka, który prawdopodobnie wzmocni zespół beniaminka czwartej ligi. Grający na lewej pomocy zawodnik skutecznie zamknął akcję zespołu przeprowadzoną prawym skrzydłem.
Krakowianie wyrównali jeszcze przed przerwą, ale po zmianie stron Świt zdobyła gola na 2-1. Tym razem do siatki trafił z bliska Grzegorz Krzysiak, wykorzystując dogranie Piotra Chlipały.
Końcówka meczu należała jednak do przeciwników, którzy strzelili dwie bramki i zwyciężyli ostatecznie 3-2.
- Spotkanie było prowadzone w szybkim tempie. Chłopaki się trochę nabiegali i o to chodzi. Nie da się ukryć, że na naszym tle zespół rywali był świeższy. Nie przygotowujemy się jednak pod mecz i wynik. Sparingi to kolejna jednostka treningowa. Na tym etapie przygotowań zdarzają się błędy. Nie ma jeszcze tego czucia piłki. Mieliśmy jednak okazje, by zdobyć więcej goli. W piątek gramy z Zieleńczanką Zielonki. Być może wystąpią w nim jacyś testowani zawodnicy. To sprawa otwarta. Na niektóre pozycje przydałyby się konkretne wzmocnienia – mówi Dariusz Bijak, szkoleniowiec Świtu.

Janina Libiąż - Cracovia II Kraków 3-0
1-0 Marcin Ficek, 2-0 Piotr Witoń, 3-0 Łukasz Wierzba

KS Chełmek - Unia Kwaczała 6-1

FUTSAL

Regionalna Liga Juniorów
Wisła Krakbet U-16 – MOSiR Stal Zabrze 5-1 (2-1)
W Chrzanowie spotkały się drużyny, które bardzo dobrze spisują się w drugiej rundzie rozgrywek. Wisła Krakbet U-16 chciała się w dodatku zrehabilitować za porażkę z pierwszej rundy w Zabrzu 2-6. Po wyrównanym początku to Stal objęła prowadzenie. W 8. minucie piłka wychodziła za linię końcową. Bramkarz Wisły ją odprowadzał myśląc, że za moment wznowi grę. Sędziowie słusznie wskazali jednak na rzut rożny. Po szybko rozegranym stałym fragmencie Tankowski umieścił piłkę w siatce i było 0-1. Momentalnie skontrował jednak Bębenek i było po jeden. Kiedy wydawało się, że takim wynikiem zakończy się pierwsza połowa po rzucie rożnym rywala piłkę przejął Zastawnik, popędził w stronę bramki Ziarnika i między jego nogami zdobył bramkę na 2-1.
Niewykorzystane na początku drugiej połowy sytuacje gospodarzy mogły się zemścić, ale Tankowski głową trafił w poprzeczkę, a Kropisz uderzył w słupek. Sytuację uspokoiła dopiero akcja z 29. minuty. Po aucie prostopadle zagrał Zastawnik, a tuż przed bramkarzem lot piłki pięta minimalnie zmienił Bębenek i było 3-1. W 37. minucie akcje udanie zamknął Lelito, a wynik meczu na 5-1 strzałem „z dużego palca” ustalił Borowicz. Dzięki temu zespół awansował na pierwsze miejsce w tabeli.
- Pojedynek nie był łatwy. Gramy przecież przeciwko dwa lata starszym rywalom. Chcemy jednak wygrać ligę aby pokazać, że zasługujemy na grę w turnieju finałowym w Chrzanowie. Naszym głównym celem jest jednak obrona tytułu w kategorii U-16 gdzie już powalczymy za dwa tygodnie. Dzięki wygranym w lidze nabieramy pewności przed tym turniejem – skomentował zawodnik Wisły Krakbet Mikołaj Zastawnik.