Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

TRZEBINIA. Zmienili trenera w MKS

12.07.2013 10:17 | 1 komentarz | 3 412 odsłony | red
Robert Moskal nie jest już szkoleniowcem trzebińskich czwartoligowców. Zarząd MKS nie przedłużył z nim umowy.
1
TRZEBINIA. Zmienili trenera w MKS
Robert Moskal
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Robert Moskal nie jest już szkoleniowcem trzebińskich czwartoligowców. Zarząd MKS nie przedłużył z nim umowy.

O takiej decyzji zdecydowały względy finansowe. Trener Moskal chciał otrzymywać pensję na tym samym poziomie co ostatnio. Władze MKS zaproponowały mu jednak obniżkę, na co szkoleniowiec się nie zgodził.

- Nie mogliśmy spełnić oczekiwań trenera. To szkoleniowiec z innej półki. W poprzednim sezonie zespół znalazł się w bardzo trudnej sytuacji, dlatego zatrudnienie Roberta Moskala było uzasadnione. Jego utrzymanie wiąże się dla nas z dużymi kosztami, na co nie możemy sobie pozwolić – mówi Tomasz Kobierecki, rzecznik prasowy MKS.

Gdy w minionych rozgrywkach Moskal obejmował MKS, drużyna znajdowała się w strefie spadkowej. Pod jego wodzą stopniowo zaczęła się jednak piąć w górę. Zmagania ligowe zakończyła ostatecznie na czwartym miejscu.

- Chciałem w nowym sezonie walczyć z zespołem o awans. Ze względu na planowaną reorganizację rozgrywek niezbędne byłyby wzmocnienia. Najwyraźniej w klubie został jednak wprowadzony plan oszczędnościowy. Ja swojej pracy w Trzebini nie muszę się wstydzić – mówi Robert Moskal.

Jego następcą został Jacek Pająk, trenujący już w przeszłości seniorów MKS, a ostatnio pracujący z młodzieżą. W klubie zajmuje też stanowisko prezesa ds. finansowych.
Jackowi Pająkowi pomagać będą Dominik Rolka oraz Łukasz Gielarowski.

- Jeśli chodzi o zmiany kadrowe, to na razie nikt nie zadeklarował, że chce odejść. Do zespołu dołączy też wychowanek MKS Tomasz Łukasik, występujący ostatnio w UKS Dulowa oraz sześciu naszych młodzieżowców: Damian Kurzymski, Michał Gąsior, Tomasz Małodobry, Paweł Piskorz, Andrzej Dudek i Krystian Filipek – informuje Kobierecki.

W sobotę, 13 lipca trzebinianie rozegrają pierwszy sparing. W Andrychowie zmierzą się z miejscowym Beskidem (trzecia liga).

(MK)