Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

LIBIĄŻ. Trenowali z mistrzem Polski

06.11.2013 18:50 | 0 komentarzy | 2 864 odsłony | red

Ponad stu młodych graczy Górnika Libiąż wzięło udział w treningu z Maciejem Iwańskim, byłym piłkarzem reprezentacji Polski, Legii Warszawa i Zagłębia Lubin.

0
LIBIĄŻ. Trenowali z mistrzem Polski
Maciej Iwański podczas treningu z wychowankami Gónika Libiąż
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

Ponad stu młodych graczy Górnika Libiąż wzięło udział w treningu z Maciejem Iwańskim, byłym piłkarzem reprezentacji Polski, Legii Warszawa i Zagłębia Lubin.

Podczas zajęć na libiąskim stadionie Maciej Iwański trenował z każdą z grup wiekowych, poznających w Szkole Piłkarskiej Górnik tajniki futbolowego rzemiosła. Zaprezentował też młodym zawodnikom ulubione boiskowe zagrania. Po treningu był czas na autografy i wspólne zdjęcia.

- Zaczynałem tak samo jak i wy. Tylko wtedy nie było takich szkółek i akademii piłkarskich – mówił Iwański, który przygodę z futbolem zaczynał w Omagu Oświęcim, skąd trafił do Unii Oświęcim. Stąd wypłynął na szersze wody. W barwach Szczakowianki Jaworzno, Zagłębia Lubin (zdobył z nim mistrzostwo Polski), Legii Warszawa (sięgnął z nią po Puchar Polski) i ŁKS Łódź występował na najwyższym szczeblu krajowych rozgrywek. Poprzednio grał w tureckim Manisaspor Kulübü.

Zdjęcia z treningu z Maciejem Iwańskim

 

Obecnie jest piłkarzem ekstraklasowego Podbeskidzia Bielsko-Biała. W klubie tym nie zdołał jednak jeszcze zadebiutować w związku z problemem z dostarczeniem przez Turków certyfikatu uprawniającego do gry.

- Sam chciałbym wiedzieć, kiedy wybiegnę na murawę. Wszystkim ma się teraz zająć FIFA. Muszę czekać na rozstrzygnięcie. Wszyscy na tym cierpią, tylko nie ci co orzekają w tej sprawie. A w ogóle się nie spieszą – podkreśla 10-krotny reprezentant kraju.

Spotkanie z Iwańskim zostało zorganizowane w ramach akcji Trenuj z mistrzem. Poprzednio do Libiąża zawitali Konrad Gołoś i Daniel Chylaszek.

Trener i dyrektor Górnika Libiąż Dawid Chylaszek zapowiada kolejne zajęcia ze znanymi futbolistami. Wśród nich nie zabraknie obecnych reprezentantów Polski.

- Takie treningi robią wrażenie. Można się nauczyć nowych zagrań, żeby potem zaprezentować je na boisku w meczach ligowych – mówi Jakub Chandzlik, gracz Górnika.

Zdjęcia z treningu z Maciejem Iwańskim

 

(MK)