Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

TRZEBINIA. Prezes Niemiec: Jak tak mówi, to kopnijcie go w tyłek

11.11.2013 12:44 | 2 komentarze | 6 049 odsłon | red
Przeszło sto osób wzięło udział w niedzielnych uroczystościach z okazji jubileuszu 90-lecia piłkarstwa w Trzebini.
2
TRZEBINIA. Prezes Niemiec: Jak tak mówi, to kopnijcie go w tyłek
Działacze MKS Trzebinia-Siersza, Małopolskiego Związku Piłki Nożnej i Podokręgu Piłki Nożnej Chrzanów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przeszło sto osób wzięło udział w niedzielnych uroczystościach z okazji jubileuszu 90-lecia piłkarstwa w Trzebini.

Pomimo zaproszeń nie pojawił się nikt z przedstawicieli Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Do Trzebini zawitali za to prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Ryszard Niemiec oraz wiceprezes tej organizacji Jerzy Kowalski.

Dotarli również reprezentanci Wisły Kraków, która niedawno zawarła umowę partnerską z MKS Trzebinia-Siersza: Tadeusz Czerwiński, wiceprezes rady nadzorczej Wisły Kraków są oraz Dariusz Marzec, koordynator grup młodzieżowych „Białej Gwiazdy”.
Nie zabrakło też byłych i obecnych działaczy, trenerów i zawodników klubów piłkarskich z trzebińskiej gminy, m.in. Bogdana Guni, dwukrotnego mistrza Polski z Górnikiem Zabrze i Roberta Moskala, byłego gracza Wisły Kraków i Odry Wodzisław.

- Wypadałoby, jeśli bym miał zmysł artystyczny i nawiązywał do wicepremiera Piechocińskiego, uklęknąć przed całą salą i złożyć hołd tym wszystkim pokoleniom, które tworzyły futbol w Trzebini. Bez względu na to pod jakim sztandarem, czy Włókniarza, czy Kolejarza, czy Dulowej, czy UKS. Jak wam ktoś mówi, że wielka piłka nie może funkcjonować w małych środowiskach, to kopnijcie go w tyłek i powiedzcie, żeby spadał na drzewo. Mówię to jako prezes związku regionalnego, w którym zostały pobite wszelkie prawa dotąd obowiązujące w polskiej piłce. Wiążą się one z korelacją między liczbą mieszkańców, a wysokim poziomem futbolu. Mówię to w Trzebini, a myślę o Niecieczy, Niepołomicach czy Limanowej. Nie spoczywajcie na laurach, że drużyny młodzieżowe rwą się ku górze. Idźcie śladem tych adresów, które wymieniłem. W piłce nie ma rzeczy niemożliwych – podkreślił Ryszard Niemiec.

Zdjęcia z uroczystości 90-lecia piłkarstwa w Trzebini

- W imieniu Wisły Kraków życzę, aby za dziesięć lat, z okazji okrągłego jubileuszu, nasze kluby spotkały się w jednej klasie rozgrywkowej, oczywiście tej najwyższej w kraju – dodał Tadeusz Czerwiński.

Podczas uroczystości nie zabrakło też odznaczeń dla najbardziej zasłużonych piłkarzy, działaczy i szkoleniowców.
Srebrną honorową odznakę przyznaną przez Małopolski Związek Piłki Nożnej otrzymał Andrzej Pieszczek. Złote odznaki MZPN trafiły do Jacka Pająka, Bogdana Przygodzkiego, Andrzeja Pypno, Jacka Augustynka, Janusza Trębacza i Tadeusza Trojańskiego.
Odznakę zasłużonego działacza MZPN dostali Lesław Głuch, Mieczysław Ślusarek i Stanisław Bąk.
Medal 90-lecia Krakowskiego Związku Piłki Nożnej otrzymali Eugeniusz Bębenek, Sławomir Czapiński, Szczepan Pochroń i Adam Adamczyk, natomiast dyplom z medalem 90-lecia Krakowskiego Związku Piłki Nożnej dostał MKS Trzebinia-Siersza, kontynuator bogatych tradycji piłkarskich Hutnika Trzebinia i Górnika Siersza.

Odznaczenia przyznał również Podokręg Piłki Nożnej Chrzanów. Złotą odznaką uhonorowani zostali Roman Baś, Bronisław Dzierwa, Stanisław Głuch, Alfred Godyń, Marek Harwes, Marcin Kasprzyk, Andrzej Lankosz, Władysław Pliszka, Władysław Popiela, Piotr Stojewski, Otto Stój, Stanisław Wartalski i Ryszard Ziemiański. Srebrne odznaki powędrowały natomiast do Szymona Jędrzejczyka, Tomasza Kobiereckiego, Władysława Skoczylasa i Marka Tanistry.

Zdjęcia z uroczystości 90-lecia piłkarstwa w Trzebini

(MK)