Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

Sportowy weekend na ziemi chrzanowskiej

20.12.2013 12:02 | 0 komentarzy | 4 066 odsłony | red
Turniej szczypiorniaka oraz licytacja atrakcyjnych sportowych pamiątek na rzecz Daniela Kowala w Chełmku, zmagania futsalowców w Chrzanowie oraz zawody w wyciskaniu na ławeczce płaskiej w Trzebini. To niektóre propozycje sportowe na najbliższy weekend.
0
Sportowy weekend na ziemi chrzanowskiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Turniej szczypiorniaka oraz licytacja atrakcyjnych sportowych pamiątek na rzecz Daniela Kowala w Chełmku, zmagania futsalowców w Chrzanowie oraz zawody wyciskaniu na ławeczce płaskiej w Trzebini. To niektóre propozycje sportowe na najbliższy weekend.

PIŁKA RĘCZNA

Turniej o puchar burmistrza Chełmka (sobota, 21 grudnia, godz. 9, hala sportowa w Chełmku)
Daniel Kowal jest absolwentem Powiatowego Zespołu nr 8 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Chełmku. Grał w UKS Siódemka, a potem w MTS Chrzanów i pierwszoligowym Zagłębiu Sosnowiec.
W sierpniu uległ tragicznemu wypadkowi. Lunatykując, wypadł z drugiego piętra sportowego hotelu w Sosnowcu. Obecnie walczy o powrót do normalnego życia. Miesięczne koszty niezbędnej rehabilitacji sięgają od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.
O szczypiorniście nie zapomnieli jego przyjaciele. W chełmeckiej hali sportowej odbędzie się turniej charytatywny dla Daniela. Na parkiecie zagrają m.in. koledzy Daniela z Siódemki, MTS Chrzanów, Zagłębia Sosnowiec oraz ekipy z Krakowa, Tarnowa, Bochni i Pszczyny.
Podczas zawodów organizatorzy zaplanowali aukcję, podczas której będzie można wylicytować atrakcyjne pamiątki sportowe. Wśród nich są m.in. koszulki Stephana El Shaarawy - piłkarza włoskiego AC Milan, Łukasza Piszczka - gracza Borussii Dortmund, szczypiornistów mistrza Polski Vive Kielce: Krzysztofa Lijewskiego, Piotra Grabarczyka, Karola Bieleckiego, Tomasza Rosińskiego i Thorira Olafssona; futbolistów Bartłomieja Dudzica i Adama Marciniaka z Cracovii; Patryka Małeckiego z Wisły Kraków; Bartosza Iwana z Gónika Zabrze, mistrzyń kraju w koszykówce CCC Polkowice, koszulki wicemistrza kraju w piłce ręcznej Wisły Płock; Mariusza Jurasika - srebrnego i brązowego mistrza świata w szczypiorniaku; Grzegorza Fijałka, reprezentanta Polski w siatkówce plażowej, trykoty futbolowych drużyn Korony Kielce, Śląska Wrocław, Pogoni Szczecin, GKS Katowice i Zagłębia Sosnowiec z podpisami zawodników, a także piłka z autografami graczy Górnika Zabrze.
Początek licytacji wybranych gadżetów o godz. 13.20. Pozostałe pamiątki sportowe będą dostępne w sklepiku turniejowym od godz. 10.

PIŁKA NOŻNA HALOWA

Turniej ministrantów (sobota, 21 grudnia, godz. 9, hala sportowa w Chrzanowie)

FUTSAL

Magic Młoda Sport Liga (niedziela, 22 grudnia, godz. 10 i sobota, 28 grudnia, godz. 14, hala sportowa w Chrzanowie)

Magic Sport Liga (niedziela, 22 grudnia, godz. 15, hala sportowa w Chrzanowie)

SPORTY SIŁOWE

Zawody w wyciskaniu na ławeczce płaskiej o puchar burmistrza Trzebini (piątek, 20 grudnia, godz. 17, hala sportowa na Zbyszku)

(MK)