SPORTOWA NIEDZIELA. Trzebinianki wicemistrzyniami Polski (AUDIO)

06.04.2014 15:01 | 0 komentarzy | 3 686 odsłony | red
Unihokeistki PUKS Trzebinia zdobyły srebrny medal mistrzostw Polski juniorek starszych. W rozegranym na Wodnej meczu klasy B Młoszowa podobnie jak w Woli Filipowskiej pokonała rezerwy Wolanki 2-0.
0
Fragment pojedynku Trzebini z Warszawą podczas półfinałów mistrzostw Polski. Fot. Michał Koryczan

UNIHOKEJ

Finały mistrzostw Polski juniorek starszych
PUKS Trzebinia – Jedynka Trzebiatów 2-3 (1-0, 0-2, 1-1)
1-0 Maja Masztaler (6), 1-1 samobójcza (25), 1-2 Justyna Krzywak (34), 2-2 Karolina Rozmus (46), 2-3 Agata Arendarczyk (58)
Trzebinia: Justyna Trębacz, Magdalena Michaliszyn, Adrianna Biskup, Małgorzata Gągolska, Patrycja Gurgul, Anita Jeleńska, Dominika Kołodziej, Patrycja Lasoń, Katarzyna Pabis, Natalia Pastusińska, Paulina Porębska, Karolina Rozmus, Klaudia Rozmus, Aneta Szmyd, Katarzyna Zając, Maja Masztaler, Ewelina Turek

UKS 85 Mokotów Warszawa - Energa Olimpia Osowa Gdańsk 6-5

Ostatni mecz turnieju finałowego rozgrywanego w hali widowiskowo-sportowej w Mrzeżynie decydował o mistrzostwie kraju. Obie drużyny wygrały swoje dwa wcześniejsze pojedynki z ekipami z Gdańska i Warszawy.
Po pierwszej tercji podopieczne Pawła Raja prowadziły 1-0. Już w szóstej minucie prowadzenie swojemu zespołowi dała Maja Masztaler.
W drugiej części spotkania piłka dwukrotnie lądowała w bramce strzeżonej przez Justynę Trębacz i po 40. minutach to Trzebiatów był bliższy złotego medalu.
W szóstej minucie trzeciej tercji Karolina Rozmus doprowadziła do remisu. W kolejnych fragmentach zawodniczki PUKS miały okazje ponownie wyjść na prowadzenia, ale w 58. minucie do rywalki za sprawą Agaty Arendarczyk zdobyły gola na 3-2, jak się chwilę później okazało na wagę tytułu najlepszej unihokejowej drużyny w kraju wśród juniorek starszych.
Srebro wywalczone przez trzebinianki to największy sukces w historii PUKS w tej najbardziej prestiżowej z młodzieżowych kategorii wiekowych. W ubiegłym roku zespół prowadzony przez Pawła Raja wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski.
- Z pewnością w tym momencie jest niedosyt, bo byliśmy blisko medalu z najcenniejszego kruszcu. Wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Jestem jednak przekonany, że dziewczyny przemyślą to na spokojnie i będą się cieszyć z wicemistrzostwa Polski. Na pewno nie mogę mieć żadnych pretensji do dziewczyn, bo zagrały bardzo dobrze. Jestem zadowolony z ich postawy i wyniku. Ta drużyna ma potencjał - mówi Paweł Raj.

Victoria Zalas - Wolanka Wola Filipowska 2-0 (1-0)
1-0 Paweł Ścibor (18-karny), 2-0 Marcin Klita (75-karny)

UKS Dulowa - Nadwiślanka Okleśna 1-0 (1-0)
1-0 Paweł Kołodziejczyk (45)

SPRiN Regulice - LKS Żarki 2-1

Sportowy weekend w obiektywie

Grupa I
Ruch Młoszowa – Wolanka II Wola Filipowska 2-0 (2-0)
1-0 Marcin Adryan (22), 2-0 Michał Odrzywołek (35)
Ruch: Dębski – Zając (60. Porębski), Petka, Brzózka, Boba, Pstrucha, Machel, Odrzywołek, Adryan (85. Sekulski), Chechelski, Wideł (73. Ruczyński)
Wolanka II: – Ryba – Ficek, Żbik (57. M. Grochal), Kłosowski, Artur Noworyta (67. Adam Noworyta), Ł. Grochal, Pałka, Ślusarczyk, Kocot (70. Lasoń), Nowakowski (63. Lipiński), Starzykiewicz
Wynik rozstrzygnął się już w pierwszej połowie. Walczący wciąż o prawo gry w grupie mistrzowskiej gracze Ruchu wykazali więcej determinacji niż rywale i mieli więcej piłkarskich atutów. W 22. minucie Dawid Chechelski urwał się prawą stroną i zagrał wzdłuż bramki. Nadbiegający Marcin Adryan strzelił mocno z 8 metrów. Piłka odbiła się jeszcze od rąk bramkarza i wpadła do siatki. Kilkanaście minut później kapitan młoszowian Adrian Petka wrzucił piłkę z autu w pole karne, a czyhający na długim słupku Michał Odrzywołek z bliska pokonał Jakuba Rybę. Powinna paść jeszcze jedna bramka. W sytuacji sam na sam Marek Wideł uderzył jednak w bramkarza i wywalczył tylko róg. Goście próbowali straszyć strzałami z dystansu. Jednak uderzenie kapitana Wolanki Marcina Starzykiewicza sparował bramkarz, a strzał Łukasza Grochala minął poprzeczkę. W drugiej odsłonie oba zespoły grały już nieskutecznie. Jedynym efektem ich ataków były stałe fragmenty gry, nie zamieniane jednak na bramki. Bliżsi szczęścia byli piłkarze Ruchu, zwłaszcza Dawid Chechelski, któremu jednak zabrakło precyzji.

Komentuje Adrian Petka, kapitan Ruchu Młoszowa

[audio_31]

Komentuje Tomasz Ryba, szkoleniowiec Wolanki II

[audio_32]

I liga juniorów starszych - Oświęcim
MKS Trzebinia-Siersza - Halniak Maków Podhalański 16-0 (8-0)
Bramki: Paweł Piskorz - siedem, Mateusz Niewczas - dwie, Rafał Grzebinoga - dwie, Daniel Prokop - dwie, Kamil Grabski, Tomasz Burdalski, Dawid Pędziałek