SPORTOWA SOBOTA. Piłkarz złamał obojczyk (AUDIO)

26.04.2014 19:50 | 2 komentarze | 5 340 odsłon | red
Zawodnicy Chełmka przegrali trzeci mecz z rzędu. Na dodatek trener Krzysztof Duch musiał już w pierwszej połowie dokonać zmiany, po tym jak jeden z rywali złamał obojczyk Bartłomiejowi Mice. W A-klasowych derbach krzeszowickiej gminy Wola Filipowska wygrała z Tenczynkiem.

Klasa okręgowa - Oświęcim
KS Chełmek – Sosnowianka Stanisław Dolny 1-3 (1-1)
1-0 Grzegorz Kantek (10), 1-1 Sebastian Konopka (35), 1-2 Wojciech Stuglik (78), 1-3 Wojciech Stuglik (79)
Chełmek: Żołneczko – Kowalczyk, Chylaszek, Kumanek (46. Bąk), Światłowski, Górski, Kulig (80. Zawadzki), Lament, Kantek, Mika (27. Kustra), Musiał (66. Kaczor)
Sosnowianka: Krawczyk – Żak, Madejski, Bryła, Konopka, Paśnik, Para, Szydłowski (88. Romek), Boczarski, Pogan (69. Studnicki), Stuglik
Po dwóch porażkach z rzędu gospodarze liczyli na przełamanie. Już w 10. minucie objęli prowadzenie po strzale Grzegorza Kantka z wolnego z 25 metrów (piłka wpadła do siatki przy słupku). Wydawało się, że mają mecz pod kontrolą. Tym bardziej, że goście grali dość chaotycznie. Z biegiem czasu jednak złapali swój rytm gry. To jednak piłkarze Chełmka tak naprawdę sprezentowali im wyrównującego gola. Żaden z obrońców nie kwapił się z wybiciem piłki w polu karnym. Ta trafiła do stojącego osiem metrów od bramki Sebastiana Konopki, który po chwili przyjmował gratulacje po precyzyjnym uderzeniu. Kilka minut wcześniej szarżujący Bartłomiej Mika padł na murawę. Okazało się, że jeden z rywali złamał mu obojczyk i na boisko musiał wejść z ławki nie rozgrzany Tomasz Kustra. Na początku drugiej połowy gospodarze oddali dwa groźne strzały. Główkujący Tomasz Kulig nieznacznie przestrzelił, a soczyste uderzenie młodzieżowca Andrzeja Lamenta sparował bramkarz. Czym bliżej końca, tym energiczniej atakowali goście. W 78. minucie Wojciech Stuglik uderzył z boiska w “okienko”. Minutę później ten sam zawodnik obsłużony dokładnym podaniem mając przed sobą tylko bramkarza, minął go i strzelił do pustej bramki, ustalając wynik na 1-3. Dla gospodarzy grających bez kontuzjowanego Wójcika i pauzującego za czerwoną kartkę Ortmana to trzecia przegrana pod rząd.

Komentuje Krzysztof Duch, trener Chełmka

[audio_44]

Sportowy weekend w obiektywie

Unia Oświęcim - Orzeł Balin 3-0

Klasa A – Chrzanów
Wolanka Wola Filipowska – Tęcza Tenczynek 4-1 (1-0)
1-0 Daniel Kalęba (18), 2-0 Dawid Kempka (55), 2-1 Jacek Kuźnik (67), 3-1 Daniel Kalęba (86), 4-1 Piotr Kłosowski (90)
Wolanka: Ciołczyk – M. Ryba, Ł. Żbik, S. Kocot (60. Starzykiewicz) Grochal, Kieres (76. Kłosowski), Kempka, M. Lasoń, Gaj (90+4. P. Żbik), Święszek, Kalęba (90+2. P. Lasoń)
Tęcza: Siarkowski – Stala, Kuźnik, P. Pałka, Mateusz Ołpiński, M. Izdebski, Burbeło, Wadas, J. Kot (46. F. Kurdziel), M. Pałka, Miłosz Ołpiński
Obie drużyny rozpoczęły mecz z dużym animuszem. Już na początku spotkania w boczną siatkę uderzył Mateusz Lasoń. W odpowiedzi dwukrotnie przed szansą zdobycia gola stanął Miłosz Ołpiński. Najpierw w ostatniej chwili został zablokowany przez Bartosza Kieresa, a następnie uderzył tuż obok słupka.
Gola dla gospodarzy strzelił za to Daniel Kalęba. W 18. minucie w zamieszaniu podbramkowym zachował zimną krew i pokonał Łukasza Siarkowskiego.
Jeszcze przed przerwą prowadzenie gospodarzy mógł podwyższyć Mariusz Gaj. Najpierw jednak spudłował z dystansu, a potem przegrał pojedynek sam na sam z Siarkowskim.
Dziesięć minut po przerwie było już 2-0 dla Wolanki. Indywidualną akcją popisał się Dawid Kempka i pokonał golkipera Tęczy.
Goście nie złożyli broni i w 67. minucie zdobyli kontaktowego gola. Jacek Kuźnik wykorzystał jedenastkę podyktowaną po faulu na Miłoszu Ołpińskim.
Chwilę później przyjezdni mogli wyrównać, ale Pawła Burbeło w ostatniej chwili powstrzymał Bartosz Kieres.
W końcówce meczu ekipa z Woli Filipowskiej przypieczętowała derbowe zwycięstwo. Najpierw Kalęba sfinalizował akcję Marcina Starzykiewicza, a wynik ustalił Piotr Kłosowski.
Przy stanie 3-1, po zagraniu Miłosza Ołpińskiego w słupek trafił Maciej Pałka.