Sportowy weekend na ziemi chrzanowskiej

02.05.2014 20:06 | 0 komentarzy | 2 299 odsłony | red
Czy Chełmek przerwie serię czterech porażek z rzędu? Kto będzie liderem chrzanowskiej A-klasy po 20. kolejce? Kto okaże się lepszy w meczu na szczycie oświęcimskiej I ligi juniorów starszych? Odpowiedzi na te pytania poznamy już w najbliższy weekend.
0

Klasa okręgowa – Oświęcim
KS Chełmek – Skawa Wadowice (sobota, 3 maja, godz. 17)
Zagórzanka Zagórze – Przeciszovia Przeciszów (niedziela, 4 maja, godz. 17)
Sobotni mecz w Chełmku będzie starciem sąsiadów z tabeli. Po 21. kolejkach Skawa zajmuje jedenaste miejsce w klasyfikacji z dorobkiem 24 punktów. Chełmkowianie plasują się na dwunastej pozycji. W dotychczasowych spotkaniach wywalczyli 23 “oczka”.
Gospodarze będą chcieli przerwać fatalną serię czterech porażek z rzędu. Podopieczni Krzysztofa Ducha ulegli kolejno: Babiej Górze Sucha Beskidzka 1-3, Tempu Białka 2-7, Sosnowiance Stanisław 1-3 oraz Sole Łęki 1-4.
Wadowiczanie z kolei zanotowali ostatnie dwie wygrane. Najpierw pokonali na wyjeździe Brzezinę Osiek, a w minioną środę Zagórzankę.
Ekipę z Zagórza czeka teoretycznie łatwa przeprawa. Podopieczni Krzysztofa Urbana podejmą na własnym boisku ostatnią w tabeli Przeciszovię, która ma na koncie zaledwie sześć punktów, z czego cztery wywalczone w rundzie wiosennej.
Zagórzanka zajmuje jak na razie dziesiątą lokatę w oświęcimskiej okręgówce z dorobkiem 28 “oczek”.
Kibice z pewnością liczą, że ich zespół przerwie serię trzech meczów bez wygranej z rzędu.

Klasa A – Chrzanów
Unia Kwaczała – Tęcza Tenczynek (sobota, 3 maja, godz. 16)
Victoria Zalas – Start Kamień (sobota, 3 maja, godz. 17)
Wolanka Wola Filipowska – SPRiN Regulice (sobota, 3 maja, godz. 17)
Błyskawica Myślachowice – MKS Alwernia (sobota, 3 maja, godz. 17)
Korona Lgota – Zgoda Byczyna (niedziela, 4 maja, godz. 15)
Arka Babice – UKS Dulowa (niedziela, 4 maja, godz. 17)
Nadwiślanka Okleśna – LKS Żarki (niedziela, 4 maja, godz. 17)
Batalia w chrzanowskiej A-klasie z każdą kolejką nabiera coraz większych rumieńców. Zarówno jeśli chodzi o walkę o awans, jak i utrzymanie.
Z czołowej trójki w czwartkowej kolejce punkty straciła jedynie Arka Babice, która zremisowała ze Zgodą Byczyna. Podopieczni Stanisława Bąka tracą do prowadzącej Alwerni tracą siedem punktów, ale mają do rozegrania zaległe spotkanie z Kwaczałą.
W najbliższej kolejce lider zagra na wyjeździe z Błyskawicą Myślachowice, która przegrała dwa ostatnie pojedynki ligowe: ze Startem Kamień i SPRiN Regulice.
Żarki natomiast zmierzą się w Okleśnej z Nadwiślanką, która w czwartkowych derbach uległa Alwerni.
Spośród ekip z samego dołu tabeli tylko Kwaczałę czeka pojedynek przed własną publicznością. Zespół prowadzony przez Konrada Lisa, podbudowany cenną wygraną w Dulowej, zmierzy się z Tenczynkiem.
Trudne wyjazdy czekają zespoły z Regulic i Dulowej. Pierwsi zagrają w Woli Filipowskiej, a drudzy w Babicach.

Klasa A – Oświęcim
LKS Gorzów – LKS Jawiszowice (sobota, 3 maja, godz. 17)
LKS Bobrek – LKS Rajsko (niedziela, 4 maja, godz. 17)

Klasa B – Chrzanów
Pogorzanka Pogorzyce – Ciężkowianka Jaworzno (sobota, 3 maja, godz. 17)
MKS Chrzanów – Polonia Luszowice (sobota, 3 maja, godz. 17)
Zryw Brodła – Zryw Kąty Chrzanów (niedziela, 4 maja, godz. 14)
Lew Olszyny – Wolanka II Wola Filipowska (niedziela, 4 maja, godz. 17)
Korona Mętków – Ruch Młoszowa (niedziela, 4 maja, godz. 17)
W związku z odwołaniem ZWM Wodna Trzebinia od decyzji Komisji Dyscypliny PPN Chrzanów do Komisji Odwoławczej MZPN w Krakowie, zaplanowane na weekend spotkania: Wisła Jankowice - Jutrzenka Ostrężnica oraz MKS II Alwernia – ZWM Wodna Trzebinia zostały odwołane.

I liga juniorów starszych - Oświęcim
Górnik Libiąż – Brzezina Osiek (sobota, 3 maja, godz. 10)
MKS Chrzanów – Skawa Wadowice (sobota, 3 maja, godz. 10)
MKS Trzebinia-Siersza – Soła Oświęcim (niedziela, 4 maja, godz. 11)
Emocji nie powinno zabraknąć na stadionie w Trzebini, gdzie dojdzie do meczu na szczycie. Prowadzący w klasyfikacji gospodarze mają nad rywalami trzy “oczka” przewagi. Rozegrali jednak o jedno spotkanie mniej od Soły.
W rundzie jesiennej oświęcimianie zremisowali z ekipą MKS 2-2. To jedyne punkty stracone jak dotąd w tym sezonie przez zespół prowadzony przez Kacpra Ślusarka.
Niedzielne zawody będą pojedynkiem najskuteczniejszej drużyny w rozgrywkach (trzebinianie strzelili już 103 gole), z zespołem mogącym pochwalić się najlepszą defensywą (Soła straciła tylko 13 bramek).

I liga młodzików – Wadowice
Górnik Libiąż – MKS Trzebinia-Siersza (niedziela, 4 maja, godz. 10)

I liga trampkarzy – Wadowice
Górnik Libiąż – MKS Trzebinia-Siersza (niedziela, 4 maja, godz. 11.30)

Turniej piłki nożnej o puchar starosty chrzanowskiego (sobota, 3 maja, godz. 13, orlik w Babicach)