SPORTOWA ŚRODA. Górnik wypunktowany przez Unię (ZDJĘCIA i AUDIO)

21.05.2014 20:37 | 0 komentarzy | 3 943 odsłony | red
Nadziei na dobry wynik z Unią nie udało się libiążanom zamienić na choćby punkt. Tarnowianie strzelili tylko gola, ale mieli dużo więcej okazji. Na tarczy z Makowa Podhalańskiego wrócił krzeszowicki Świt.
0
Powietrzny pojedynek Piotra Drozdowicza (z prawej) i Szymona Wantuloka (Górnik Libiąż) fot. Marek Oratowski

III liga
Górnik Libiąż – Unia Tarnów 0-1 (0-1)
0-1 Filip Wójcik (34)
Górnik: Półtorak – Chojnowski, Górka, Ambroziak, Grabowski, Wantulok, Patyk (73. Wilczak), Adamczyk, Szlęzak, Pawlak, Witoń
Tarnów: Lisak – Jamróg, Więcek, Mikołajczyk, Węgrzyn, Kazik, Kyzdra (60. Adamski), Sojda (60. Tyl), Ślęzak (69. Radliński), Wójcik (82. Świątek), Drozdowicz
W kolejnym z rzędu meczu libiążanie nie strzelili gola. W Tarnowie przegrali jesienią 0-2. Tym razem ulegli w najmniejszym rozmiarze. Jednak goście stworzyli sobie sporo sytuacji i spokojnie mogli strzelić jeszcze kilka bramek. Pierwsze pół godziny było w miarę wyrównane. Pierwszy raz Karola Półtoraka przyjezdni postraszyli w 12. minucie. Konkretnie zrobił to Piotr Drozdowicz, który z dwóch metrów uderzył piłkę, którą jednak bramkarz instynktownie odbił. W 34. minucie gracze Unii mogli już wznieść ręce w górę. Po trójkowej akcji piłkę z lewej  strony pola karnego dostał Filip Wójcik. Podciągnął z nią kilka metrów i idealnie trafił w długi róg. Jeszcze w ostatniej akcji Dawid Sojda uderzył z woleja, ale wywalczył tylko róg. W pierwszych 45 minutach libiążanie przeprowadzili dwie groźne akcje. Bramkarz tarnowian obronił uderzenie z woleja Sebastiana Chojnowskiego oraz strzał z wolnego Artura Szlęzaka. Po zmianie stron przewaga gości była już wyraźna. Częściej byli przy piłce, przeprowadzali bardziej urozmaicone ataki. Widać było także ich wyższość techniczną. Cóż, kiedy zmarnowali siedem sytuacji. Najlepsze mieli Piotr Drozdowicz (trafił w poprzeczkę, a w innej akcji w sytuacji sam na sam niepotrzebnie za długo dryblował) i Szymon Adamski (uderzył z dystansu tuż obok słupka). Aktywów po stronie gospodarzy w tej części gry było niewiele (m.in. groźny strzał oddal Jan Pawlak). Libiąscy kibice zawiedzeni opuszczali stadion. Sytuacja Górnika walczącego o utrzymanie jest bardzo trudna.

Komentuje Dawid Adamczyk, piłkarz Górnika Libiąż

[audio_71]

IV liga – zachodnia Małopolska
Halniak Maków Podhalański – Świt Krzeszowice 1-0 (1-0)
Świt: Wróbel – Mucha, Zgoda, Sawczuk, M. Marszałek, Krówczyński (70. Kaczkowski), Kuźma, Stróżyk, Kanclerz, Mazela (85. Strzeboński), Gawęcki
Zawodnicy z Makowa Podhalańskiego niedawno wywieźli cenny, aczkolwiek wywalczony w bardzo szczęśliwych okolicznościach, punkt z Trzebini.
W starciu z drugim z reprezentantów ziemi chrzanowskiej w czwartej lidze zgarnęli pełną pulę. W środowym meczu (przełożonym z minionej soboty) fortuna znów była po stronie Halniaka. W 90. minucie po strzale z szesnastu metrów doświadczonego Krzysztofa Strzebońskiego piłka trafiła w słupek.
- Gospodarze szybko, bo w dwunastej minucie objęli i jak się potem okazało nie oddali go już do końca. Remis byłby sprawiedliwym wynikiem. W pierwszej połowie Halniak przeważał, ale po przerwie myśmy się obudzili. Było parę okazji do strzelenia bramki. Niestety nie udało się żadnej z nich wykorzystać. Pozostał niedosyt, bo punkty nam uciekają. Teraz koncentrujemy się już na sobotnim spotkaniu z trzebińskim MKS – mówi Mariusz Myślewski, szkoleniowiec Świtu Krzeszowice.
W innym środowym pojedynku Cracovia II Kraków zremisowała 2-2 z Iskrą Klecza Dolna. Do bardzo dobry rezultat dla trzebinian, którzy właśnie m.in. z krakowianami walczą o awans do trzeciej ligi.