Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Mimo deflacji spółdzielcy na plusie

15.03.2016 08:14 | 1 komentarz | 5 066 odsłon | Marek Oratowski

Na poniedziałkowym zebraniu grupy członkowskiej Banku Spółdzielczego w Chrzanowie jego pracownicy podkreślali, że za nimi wyjątkowo trudny rok. W tym kontekście za sukces uznali osiągnięcie prawie pół miliona złotych zysku.

1
Mimo deflacji spółdzielcy na plusie
Sprawozdanie składa prezes banku Halina Głogowska
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

BS ma ponad cztery tysiące członków i prowadzi prawie osiem tysięcy rachunków.

- Na skutek deflacji stopy procentowe były wyjątkowo niskie, sięgając 1-1,5 procenta. To przełożyło się na niskie marże bankowe i nie zachęcało klientów do oszczędzania. Mimo to suma naszych depozytów zwiększyła się o trzy miliony złotych. W tym roku spodziewamy się 13-procentowego przyrostu kredytów. Między innymi w związku z planowanym uruchomieniem funduszy unijnych, do których samorządom i prowadzącym działalność gospodarczą potrzebne będą wkłady własne - podsumowała prezes chrzanowskiego banku Halina Głogowska.

Jednostka na konkurencyjnym rynku zachowuje płynność finansową i inwestuje. W planie ma m.in. unowocześnienie systemu bankowości elektronicznej.

Zysk brutto za 2015 r. wyniósł 490 tysięcy złotych. Suma do podziału - po odliczeniu podatku dochodowego - to 322 tysiące złotych. Na dywidendy dla członków przeznaczone zostaną 54 tysiące złotych. Każdy dostanie półtora procent od sumy wniesionych udziałów.