SPORTOWA NIEDZIELA. Błękitni rozgromili Górzankę

16.11.2014 14:57 | 0 komentarzy | 2 716 odsłony | (MK), (AB)

W ostatnim meczu rundy jesiennej piłkarze Górzanki Nawojowa Góra przegrali wysoko z Błękitnymi Modlnica.

0
Mirosław Podgajny (z prawej) zdobył trzy gole dla Błekitnych w zwycięskim meczu z Górzanką

Klasa A - Kraków II
Górzanka Nawojowa Góra - Błękitni Modlnica 1-7 (0-3)
0-1 Tomasz Dudek (1), 0-2 Andrzej Kwaśniewski (36), 0-3 Mirosław Podgajny (45), 1-3 Krystian Derejko (55), 1-4 Mirosław Podgajny (61), 1-5 Marcin Zaporowski (83), 1-6 Mirosław Podgajny (87), 1-7 Dariusz Pyzioł (90)
Górzanka: J. Bała - Kucik, Derejko, K. Bała, J. Kisielak, Gęślicki, Nawała (41. M. Kłosowski), Masłowski, Janikowski (76. Odrzywołek), J. Sobczyk, Haber
Błękitni: Janik - Kwaśniewski (70. Brud), Celarski, D. Kuciel, Pyzioł, Dudek, Zaporowski, J. Szumiec, Serczyk, K. Szumiec, Podgajny

Wicelider drugiej grupy krakowskiej A-klasy nie dał szans Górzance, która poniosła najwyższą porażkę w tym sezonie.
Spotkanie rozgrywane na stadionie w Krzeszowicach rozpoczęło się fatalnie dla gospodarzy. Już pierwsza akcja przyniosła bramkę ekipie gości. Po stracie piłki przez jednego z zawodników Górzanki, futbolówka trafiła ostatecznie do Tomasza Dudka, a ten pokonał Jakuba Bałę.
Szybko stracony gol nie podłamał drużyny prowadzonej przez Pawła Gawęckiego. Przy odrobinie szczęścia mogli w kolejnych minutach wyrównać, a nawet wyjść na prowadzenie. Filip Masłowski trafił jednak w słupek, a Daniel Gęślicki w poprzeczkę. Z kolei Daniel Haber fatalnie przestrzelił z dziesięciu metrów po dobrym podaniu od Jakuba Sobczyka.
Zamiast tego kibice obejrzeli obejrzeli kolejne dwa trafienia dla przyjezdnych. Najpierw Andrzej Kwaśniewski dobił uderzenie kolegi z dystansu. Potem sytuację sam na sam z golkiperem pewnie wykorzystał Mirosław Podgajny.
Nadzieję na korzystny rezultat dla ekipy z Nawojowej Góry dał dziesięć minut po zmianie stron Krystian Derejko. Były defensor Świtu Krzeszowice sfinalizował centrę z rzutu wolnego i zgranie piłki głową przez Jakuba Sobczyka.
Wydawało się, że gospodarze pójdą za ciosem. Tak się jednak nie stało. W 61. minucie otrzymali kolejny cios. Po centrze Krzysztofa Szumca do siatki uderzeniem głową trafił Mirosław Podgajny. Ta bramka całkowicie podcięła skrzydła Górzance, która w ostatnich ośmiu minutach meczu pozwoliła rywalom strzelić trzy gole. Jednego z nich zdobył Mirosław Podgajny, który tym sposobem skompletował hat-tricka.

Komentuje Paweł Gawęcki, trener Górzanki Nawojowa Góra

Pawel Gawecki.mp3

Komentuje Mirosław Podgajny, napastnik Błękitnych Modlnica

Miroslaw Podgajny.mp3

FUTSAL

Magic Sport Młoda Liga Futsalu
Futsalowy sezon w Chrzanowie w pełni. Dziewiętnaście drużyn walczy o wygraną w Magic Sport Młodej Lidze Futsalu (rocznik 1996 i młodsi) oraz MINI Magic Sport Młodej Lidze Futsalu (rocznik 1998 i młodsi). W sobotę zawodnicy walczyli w trzeciej kolejce, w niedzielę zaś wyszli na parkiet po raz czwarty.
W MINI MSMLF błąd Jakuba kity zdecydował o porażce Antalyi Junior z MKS Krisbud 98. Niedokładne podanie obrońcy wykorzystał Damian Rzepa i jeszcze w pierwszej połowie pokonał kania burkę zdobywając jedynego gola w meczu. Dużo łatwiej miał liderujący MKS Fablok 2000, który 7-0 pokonał klubowych kolegów z rocznika 2001. Z pierwszej bramki w sezonie mógł cieszyć się Cool Sport, ale to było za mało na MKS Fablok 98, który wygrał 6-1.
W MSMLF znakomita formę strzelecką z soboty pdotrzymał Chełmek, który z kolejki na kolejkę prezentuje się coraz lepiej i tym razem rozgromił Żarki. Łatwej przeprawy nie miał za to lider. Megalo pokonało bowiem dzielnie walczącą Zagórzankę tylko 6-3. Bez straty punktów jest także wciąż MKS Krisbud 97, który tym razem w derbach pokonał KKG Trzebinia. Z czołówki wypadła za to Antalya Junior. Po sobotnim remisie z KKG Kebaby tym razem sensacyjnie przegrały 2-4 z Promykiem Dan-Rem Bolęcin. Prowadzony przez Krzysztofa Doległo Promyk był tego dnia stuprocentowo skuteczny i dzięki szybkim kontrom prowadził 4-0. W drugiej połowie Antalya ruszyła do odrabiania strat, ale defensywa rywala pozwoliła sobie wbić tylko dwie bramki.
MINI MSMLF: MKS Fablok Chrzanów 98 - Cool Sport 6-1, MKS Fablok Chrzanów 2000 - MKS Fablok Chrzanów 2001 7-0, MKS Krisbud Trzebinia-Siersza 98 - Antalya Junior 1-0
MSMLF: Antalya Junior - Promyk Dan-Rem Bolęcin 2-4, Megalo - Zagórzanka Zagórze 6-3, Nadwiślanin Gromiec - Solidex Junior 1-5, Żarki - KS Chełmek 0-13, Złote Chłopaki - UKS II LO 309, KKG Trzebinia - MKS Krisbud Trzebinia-Siersza 2-6