Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Hetman Koronny znów w szachowej ekstralidze!

07.07.2019 06:00 | 0 komentarzy | 1 841 odsłona | Agnieszka Filipowicz

W elitarnym gronie najlepszych szachowych drużyn juniorów znalazła się ekipa UKS Hetmana Koronnego z Trzebini. To jedyny klub z Małopolski, który w tym roku wskoczył na najwyższą szachową półkę.

0
Hetman Koronny znów w szachowej ekstralidze!
Drużyna UKS Hetman Koronny Trzebinia z trenerem Jerzym Markiewiczem i prezesem Januszem Szczęśniakiem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zawody ekstraligi szachowej rozegrano na przełomie czerwca i lipca.

- Rywalizowaliśmy w pierwszej lidze pośród dziesięciu czołowych drużyn w Polsce - relacjonuje Janusz Szczęśniak, prezes UKS Hetman Koronny w Trzebini.

Trzebińska drużyna była znakomicie przygotowana do zawodów. Po pasjonującej walce wraz z drużyną Pioniera Jastrzębie Zdrój uzyskała akces do ekstraligi.

- Spełniły się moje marzenia. Cieszy mnie to tym bardziej, że w przyszłym roku będziemy organizowali w Trzebini po raz 25. Międzynarodowy Turniej Młodych Talentów w Szachach Aktywnych. Bardzo chciałem, by ten jubileuszowy turniej był uświetniony tą przysłowiową wisienką na torcie, czyli naszą obecnością w ekstralidze - dodaje Janusz Szczęśniak.

Hetman Koronny nie po raz pierwszy awansował do ekstraligi. Pierwszy raz awans wywalczył w 2008 roku. Po raz kolejny trzebińscy szachiści dostali się do ekstraligi w 2014, ale zagrzali tam tylko jeden sezon. W tym roku Hetman Koronny znów powraca do elitarnego grona miłośników królewskiej gry. Oprócz niego znajdzie się tam m.in. drużyna z Czarnej, Polonia Wrocław, Stilon Gorzów Wielkopolski, Stoczek Białystok i MKSZ Rybnik.
Zwiastunem znakomitych ostatnich wyników Hetmana Koronnego w rozgrywkach drużynowych był świetny występ podczas ostatniej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sielpi. Tytuł mistrza Polski w kategorii do lat 14 zdobył wtedy Sebastian Półtorak. Brązowym medalistą do lat 12 został Hubert Mers, czwarte miejsce do lat do 14 zajęła Weronika Zabrzańska, a ósme w tej samej kategorii wiekowej - Milena Ślusarczyk. Hetman uplasował się wtedy na trzecim miejscu w Polsce w klasyfikacji drużynowej.