Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Nowe twarze i stroje na pierwszym treningu trzebinian

08.01.2018 19:26 | 24 komentarze | 5 765 odsłon | Michał Koryczan

Piłkarze trzecioligowego MKS Trzebinia rozpoczęli w poniedziałek przygotowania do rundy wiosennej.

24
Nowe twarze i stroje na pierwszym treningu trzebinian
Na pierwszym planie Kacper Sołtys i Bartłomiej Chlebda
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na pierwszych w tym roku zajęciach pojawiła się dwójka nowych graczy: napastnik Kacper Sołtys i skrzydłowy Bartłomiej Chlebda (obaj bronili ostatnio barw czwartoligowej Pcimianki Pcim, którą prowadził wówczas Jerzy Kowalik, obecny szkoleniowiec Trzebini). Zawodnicy ci dołączą do kadry MKS. Więcej na ich temat będzie można przeczytać w kolejnym, 2. numerze „Przełomu".

Niewykluczone, że w zimie ktoś jeszcze wzmocni szeregi trzebińskiego trzecioligowca. Wszystko bowiem wskazuje, że drużynę opuści środkowy pomocnik Tomasz Małodobry, który zmaga się z kontuzją.

- Zgłaszają się do nas różni zawodnicy. Między innymi z Soły Oświęcim, ale nie tylko. Może więc jakiś ukryty talent do nas jeszcze dojdzie. Myślę, że sytuacja powinna się szybko wyklarować. Decyzję podejmiemy wspólnie z trenerem - mówi Jacek Augustynek, prezes MKS.

Podczas poniedziałkowego spotkania dał do zrozumienia, że w przerwie zimowej klub zgodzi się na odejście któregoś z piłkarzy, ale tylko do zespołu z wyższej klasy rozgrywkowej.

- Nie boję się tego powiedzieć, że każdy z zawodników ma potencjał, aby grać przynajmniej w drugiej lidze - mówi Augustynek.

Gracze trzebińskiego zespołu mieli w poniedziałek okazję zobaczyć również nowy komplet strojów, w jakich będą występować w rundzie wiosennej.

Pierwszy sparing „żółto-czarni rozegrają w sobotę, 20 stycznia. O godz. 13 zmierzą się na boisku w Chełmku z Rekordem Bielsko-Biała (III liga - grupa trzecia).