Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

Dla kogo mistrz jesieni?

08.11.2019 11:00 | 0 komentarzy | 1 988 odsłona | Michał Koryczan

Przed ostatnią kolejką rundy jesiennej chrzanowskiej A-klasy piłkarskiej, szansę na pierwsze miejsce w tabeli ma nadal pięć zespołów.

0
Dla kogo mistrz jesieni?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sonda

Kto zostanie mistrzem jesieni chrzanowskiej A-klasy?

Dobiega końca niezwykle ciekawa runda jesienna A-klasy - Chrzanów. Przed ostatnią serią spotkań szansę, aby zimę spędzić w fotelu lidera na wciąż pięć drużyn: Wolanka Wola Filipowska, Fablok Chrzanów, Zgoda Byczyna, Błyskawica Myślachowice i SPRiN Regulice.

Aktualnie na pierwszym miejscu w tabeli plasuje się Wola Filipowska, mająca dwa punkty przewagi nad trzema ekipami z grupy pościgowej (Chrzanowem, Byczyną i Myślachowicami). Na koniec pierwszej części sezonu lider zagra na wyjeździe ze Startem. Wolankę czeka więc trudna przeprawa. Niedawno w Kamieniu poległa przecież Zgoda Byczyna. Jeśli zespół z Woli Filipowskiej wygra, to bez względu na wyniki innych spotkań zapewni sobie mistrzostwo jesieni.

Na potknięcie Woli Filipowskiej liczy grupa pościgowa. Najłatwiejsze zadanie, przynajmniej w teorii, czeka Fablok, który podejmie u siebie dwunasty w tabeli UKS Dulowa. Byczynę czeka z kolei derbowy pojedynek z Ciężkowianką, a Myślachowice trudny wyjazd do Regulic, które w tym sezonie wygrały wszystkie sześć spotkań na swoim terenie.

Właśnie Regulice, dzięki zeszłotygodniowemu zwycięstwu w Woli Filipowskiej, stanęły przed realną szansą na tytuł mistrza jesieni. Na ten moment SPRiN traci do Wolanki cztery punkty, ale ale ma jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie z MKS Alwernia (16 listopada na wyjeździe). Jeśli więc wygra oba spotkania, a Wola Filipowska straci punkty w Kamieniu, to Regulice, które w tamtym sezonie broniły się przed spadkiem, spędzą zimę na pierwszym miejscu.

Jak widać możliwych jest kilka scenariuszy. A Waszym zdaniem kto zostanie mistrzem jesieni chrzanowskiej A-klasy? Zapraszamy do głosowania w naszej sondzie.

Pary 15. kolejki chrzanowskiej A-klasy
Fablok Chrzanów - UKS Dulowa (sobota, 9 listopada, godz. 11)
Zgoda Byczyna - Ciężkowianka Jaworzno (sobota, 9 listopada, godz. 13)
Zagórzanka Zagórze - Wisełka Rozkochów (sobota, 9 listopada, godz. 13)
Start Kamień - Wolanka Wola Filipowska (sobota, 9 listopada, godz. 13)
MKS Alwernia - Tęcza Tenczynek (niedziela, 10 listopada, godz. 11)
Promyk Bolęcin - Wisła Jankowice (niedziela, 10 listopada, godz. 13)
SPRiN Regulice - Błyskawica Myślachowice (niedziela, 10 listopada, godz. 13)