Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

Były trener Wisły Kraków poprowadzi trzebiński MKS

20.11.2017 10:26 | 24 komentarze | 5 777 odsłon | Michał Koryczan

Jerzy Kowalik będzie nowym szkoleniowcem trzecioligowej drużyny piłkarskiej MKS Trzebinia.

24
Były trener Wisły Kraków poprowadzi trzebiński MKS
Jerzy Kowalik (z prawej) będzie nowy szkoleniowcem MKS Trzebinia. Na zdjeciu obok trener Antoni Gawronek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na stanowisku zastąpi Krzysztofa Szopę, który na ławce trenerskiej „żółto-czarnych" zasiadał przez ostatnie dwa miesiące. Po raz ostatni poprowadził zespół w sobotnim, zwycięskim meczu z Wisłą Sandomierz.

- Jerzy Kowalik ma zacząć pracę od stycznia 2018 roku. Do dogrania zostały nam jeszcze tylko pewne formalności. To doświadczony szkoleniowiec, mający osiągnięcia i bogate CV. Chce wprowadzać do kadry możliwie jak najwięcej naszych wychowanków. Realnie patrząc drużyna jest w stanie powalczyć w lidze o pierwszą dziesiątkę. W składzie zespołu nie powinno dojść do rewolucji. Nikt z zawodników nie deklarował, że chce odejść. Do zespołu może dołączyć dwóch nowych graczy. Przygotowania do rundy wiosennej MKS rozpocznie 8 stycznia. Pierwszy sparing jest planowany 20 stycznia - mówi Jacek Augustynek, prezes trzebińskiego klubu.

Jerzy Kowalik to postać doskonale znana piłkarskim kibicom. Jako zawodnik wystąpił w blisko trzystu spotkaniach na najwyższym szczeblu rozgrywek krajowych, broniąc barw Wisły Kraków, Szombierek Bytom, Górnika Wałbrzych i Hutnika Kraków. Grał również w norweskim Tromsø IL.

Jak trener pracował w przeszłości w Wiśle Kraków, jako pierwszy trener, a także asystent Wojciecha Łazarka, Franciszka Smudy i Henryka Kasperczaka. Był równie szkoleniowcem Górnika Wieliczka, Hutnika Kraków, Kmity Zabierzów, Zagłębia Sosnowiec, Polonii Warszawa, Nidy Pińczów i Kolejarza Stróże.

Od sierpnia tego roku był trenerem Pcimianki Pcim, która po rundzie jesiennej zajmuje szóste miejsce w zachodniej grupie czwartej ligi.