Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

CBA także w powiecie chrzanowskim

19.07.2017 16:30 | 5 komentarzy | 16 875 odsłon | Tadeusz Jachnicki

11 osób z południa Polski zatrzymali w środę funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Ujęci mają być zamieszani w obrót fikcyjnymi fakturami VAT.

5
CBA także w powiecie chrzanowskim
Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego w akcji Fot. CBA
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Łodzi pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie prowadzi śledztwo przeciwko wieloosobowej grupie zajmującej się wystawianiem nierzetelnych faktur i ich sprzedażą, w celu zaniżania zobowiązań podatkowych VAT i CIT, a także przywłaszczania pieniędzy i wyłudzania funduszy unijnych.

- Nie wiedzieliśmy nic o akcji CBA, ale wcale mnie nie dziwi, że funkcjonariusze pojawili się też w powiecie chrzanowskim. Wiemy, że i na naszym terenie działają firmy oszukujące państwo powiązane z innymi podmiotami w całej Polsce - mówi Marek Łyszczarz, naczelnik Urzędu Skarbowego w Chrzanowie

Środowe zatrzymania miały miejsce w Katowicach, Bielsku Białej oraz powiatach częstochowskim i chrzanowskim.

- Lista uczestniczących w nielegalnym procederze już ujawnionych i zatrzymanych przez CBA wydłużyła się do 43 osób. Prowadzący postępowanie nie wykluczają kolejnych zatrzymań i powiększenia listy zarzutów - informuje Piotr Kaczorek z CBA.