Nie masz konta? Zarejestruj się

MAŁOPOLSKA

"Moja Woda" wraca. Od poniedziałku można się ubiegać o dotację

23.03.2021 11:00 | 0 komentarzy | 2 410 odsłony | Tadeusz Jachnicki
Wojewódzkie fundusze ochrony środowiska zaczęły przyjmować wnioski. Kto zdecyduje się na przystąpienie do programu, może liczyć na dotację wspierającą budowę instalacji wychwytującej deszczówkę w wysokości do 5 tysięcy złotych.
0
"Moja Woda" wraca. Od poniedziałku można się ubiegać o dotację
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
W Polsce zasoby wody są małe. Jak informuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, na jednego mieszkańca przypada ok. 1600 m sześc. wody rocznie. To trzy razy miej niż w pozostałych krajach Unii Europejskiej.

Program "Moja Woda" pierwszy raz pojawił się w ubiegłym roku. Był zapowiadany jako wsparcie dostępne do 2024 roku. Pieniądze jednak szybko się skończyły i dotacje zostały wstrzymane.

Teraz "Moja Woda" wraca.
- Ogłaszamy drugi nabór na dofinansowanie kolejnych 20 tysięcy instalacji retencji, które pozwolą zatrzymać kolejny milion metrów sześciennych rocznie w przydomowych instalacjach. Dzięki temu odciążamy kanalizację i zmniejszamy ryzyko podtopień powodowanych ulewnymi deszczami. To zysk dla środowiska i dla domowych budżetów - mówi wiceprezes NFOŚiGW Artur Lorkowski.

Tym razem na program ministerstwo klimatu przeznacza 100 mln zł. Każdy właściciel domu jednorodzinnego może liczyć na dotację do 5 tys. zł, ale nie więcej niż 80 proc. kosztów instalacji.