Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Klęska urodzaju - biletów na przejażdżkę składem retro nie ma

11.11.2017 17:20 | 40 komentarzy | 7 293 odsłon | Tadeusz Jachnicki

Wystarczyło 90 minut, by brakło wejściówek na przejazd zabytkowym pociągiem, jaki pojawi się w Trzebini 19 listopada.

40
Klęska urodzaju - biletów na przejażdżkę składem retro nie ma
Ten pociąg retro przyjedzie 19 listopada do Trzebini. FOT. z archiwum Krzysztofa Brandysa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Organizatorzy zakładali, że bilety na kilka kursów do Chrzanowa i jeden do Mysłowic będą sprzedawać przez trzy dni - do niedzieli.

Tymczasem wiele osób odeszło z kwitkiem już w piątek.

- Klęska urodzaju. Nie spodziewaliśmy się aż takiego zainteresowania. Mieliśmy około 550 biletów. Poszły wszystkie w mgnieniu oka - mówi Krzysztof Brandys ze Stowarzyszenia „Stacja Chrzanów", organizującego pierwszą taką przejażdżkę od 18 lat.

W efekcie w sobotę, gdzie bilety miały być sprzedawane na Rynku w Chrzanowie od 15.30, nie było już co sprzedawać. Nie będzie ich także w niedzielę w Trzebińskim Centrum Kultury!

- Były głosy, że mogliśmy dawać jeden bilet jednej osobie lub zorganizować całość w zupełnie inny sposób. Być może, ale my to organizujemy po raz pierwszy i jako pierwsi. Wiedzieliśmy, że tylko sprzedaż wszystkich biletów pozwoli na pokrycie kosztów węgla, a przypomnę, że to 13 tysięcy złotych. Nie wiedzieliśmy jak pójdzie. Gdybyśmy nie sprzedali wszystkiego, na resztę musieliby się złożyć członkowie stowarzyszenia - mówi Krzysztof Brandys i przeprasza tych, którym nie udało się dostać biletu. Jednocześnie zaprasza wszystkich do oglądania zabytkowego składu do Trzebini lub Chrzanowa 19 listopada, gdzie będzie można popatrzeć na pociąg retro.

- Czy kiedyś jeszcze przyjedzie do nas? Wierzę, że tak, jeśli tylko samorządy Chrzanowa i Trzebini ponownie nas wspomogą. Trzeba grzecznie o to prosić - mówi Brandys.