Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Remont ulicy Grunwaldzkiej - kierowców czekają objazdy

12.08.2009 14:50 | 1 komentarz | 3 629 odsłony | red
TRZEBINIA. Wkrótce drogowcy zaczną kłaść warstwę ścieralną na odcinku ul. Grunwaldzkiej (od ul. Piłsudskiego do ul. Jana Pawła II). Kierowców czekają objazdy. - Z kilkudniowym wyprzedzeniem będziemy informować o zamykaniu dla ruchu poszczególnych fragmentów remontowanej jezdni – obiecuje Zbigniew Zaręba, wicedyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Chrzanowie.
1
Remont ulicy Grunwaldzkiej - kierowców czekają objazdy
Asfalt na ul. Grunwaldzkiej położono już na odcinku od skrzyżowania z ul. Chrzanowską do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II. Wtedy nie poinformowano mieszkańców z wyprzedzeniem o czekających ich objazdach.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

TRZEBINIA. Wkrótce drogowcy zaczną kłaść warstwę ścieralną na odcinku ul. Grunwaldzkiej (od ul. Piłsudskiego do ul. Jana Pawła II). Kierowców czekają objazdy. - Z kilkudniowym wyprzedzeniem będziemy informować o zamykaniu dla ruchu poszczególnych fragmentów remontowanej jezdni – obiecuje Zbigniew Zaręba, wicedyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Chrzanowie.

Na razie drogowcy frezują jezdnię, po czym kładą warstwę wiążącą. Wszystkie prace wykonywane są w ruchu. Gdy przyjdzie czas kładzenia warstwy ścieralnej, droga fragmentami będzie zamknięta.

Objazdy już wytyczono:
- na czas kładzenia asfaltu na odcinku od ul. Piłsudskiego do ul. Zacisznej, objazd poprowadzi ulicami: św. Stanisława, 22 Lipca, i dalej już ul. Grunwaldzką lub ulicami: Piłsudskiego, Nowotki, 22 Lipca, Grunwaldzką;
- na czas zamknięcia odcinka od ul. Zacisznej do ul. 22 Lipca, kierowcy pojadą ulicami: św. Stanisława, 22 Lipca, ul. Grunwaldzką lub ulicami: Piłsudskiego, Nowotki, 22 Lipca, Grunwaldzką;
- gdy dla ruchu zamknięty zostanie odcinek od ul. Jana Pawła II do ul. Kopalnianej, objazd poprowadzi ulicami: Górniczą, 22 Stycznia, Jana Pawła II, dalej przez osiedle Energetyków aż do ul. Kopalnianej;
- na czas zamknięcia ulicy Grunwaldzkiej na odcinku od 22 Lipca do ul. Kopalnianej objazd poprowadzi ulicami: Grunwaldzką, dalej 22 Lipca, Tysiąclecia i Kopalnianą.

Zarządca drogi obiecuje, że z kilkudniowym wyprzedzeniem będzie informował mieszkańców o czekających ich trudnościach z przejazdem.
- Asfalt kłaść będziemy od krawężnika do krawężnika, by uniknąć tworzenia się na jezdni tzw. szwu. Nie ma możliwości, by w czasie prowadzenia tych robót, puścić ruch. Fragmenty drogi będą zamykane od godz. 8 do godz. 18, tak by mieszkańcy rano mogli wyjechać do pracy, a potem wrócić do swych domów – Zbigniew Zaręba liczy na wyrozumiałość.
(AJ)