Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Zaczynają się zimowe ferie

16.01.2010 11:55 | 4 komentarze | 3 848 odsłony | red
Uczniowie małopolskich szkół rozpoczynają ferie zimowe. Młodzi ludzie, którzy nigdzie nie wyjeżdżają, mogą skorzystać z oferty miejscowych ośrodków kultury, szkół i klubów sportowych.
4
Zaczynają się zimowe ferie
Tak jak w roku ubiegłym jedną z z atrakcji zimowiska sportowego, organizowanego przez KS Kościelec będzie wspinaczka na sztucznej ściance w sali gimnastycznej SP nr 1. Na zdjęciu Julian Smółka. Fot. Marek Oratowski.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 Uczniowie małopolskich szkół rozpoczynają ferie zimowe. Młodzi ludzie, którzy nigdzie nie wyjeżdżają, mogą skorzystać z oferty miejscowych ośrodków kultury, szkół i klubów sportowych.

- Bardzo dużo dzieciaków zostaje w domach. Dlatego w każdej miejscowości coś organizujemy - mówi Marzena Pierzchała-Dudek, dyrektor GOKiS-u w Babicach.

Zajęcia sportowe i artystyczne, seanse w kinach, wycieczki, kuligi – to najczęściej proponują ośrodki kultury. Jeśli są tylko chęci, można ofertę uatrakcyjnić.

- Staramy się dodatkowo o przyjazd Wiembusa. To autobus, w którym dzieci i młodzież mogą przeprowadzać doświadczenia chemiczne – wyjaśnia Pierzchała-Dudek.

Ferie organizują także szkoły. Tak jak w latach poprzednich zajęcia sportowe zaplanowano w trzebińskim Gimnazjum nr 1.

- Będą codziennie przed południem, oczywiście pod opieką wuefisty. W poprzednich latach przychodziło regularnie po kilkanaście osób - informuje Krystyna Wojtas, dyrektor PG nr 1 w Trzebini.

Podobnie jak rok temu zimowisko dla aktywnych organizuje KS Kościelec.

- Na sali gimnastycznej w Zespole Szkół nr 1 w Chrzanowie będzie można pograć między innymi w siatkówkę i futsal. W naszej ofercie znajdzie się także wspinaczka na sztucznej ściance w sali gimnastycznej SP nr 1 – Jerzy Kryjomski, wiceprezes KS Kościelec wymienia tylko część atrakcji.

Informacje na temat organizowanych zajęć można znaleźć m.in. na stronach internetowych Babic, Chrzanowa, Libiąża, chełmeckiego MOKSiR-u czy chrzanowskiego PMOS-u.
(MK)

Aktualizacja 17.01.2010, 16.30