Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Złożyłeś wniosek o wypłacenie postojowego? Sprawdź co się z nim dzieje

28.05.2020 13:00 | 0 komentarzy | 2 105 odsłony | Tadeusz Jachnicki

Zakład Ubezpieczeń Społecznych udostępnił również nowe wersje wniosków w związku z tarczą antykryzysową 3.0.

0
Złożyłeś wniosek o wypłacenie postojowego? Sprawdź co się z nim dzieje
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przedsiębiorcy czy osoby wykonują umowę cywilnoprawną mogą sprawdzić przez internet szczegóły swojego wniosku o świadczenie postojowe w ZUS.

Na Platformie Usług Elektronicznych znajdą m.in. datę wpływu wniosku, jego typ i status, datę odmowy albo wypłaty oraz kwotę świadczenia. Jeśli ktoś potrzebuje założyć konto na PUE, to tutaj jest instrukcja.

Informacje te są prezentowane w zakładce Ubezpieczony, Świadczeniobiorca i Płatnik w bocznym menu „Dokumenty i Wiadomości" w formie dodatkowej zakładki „Tarcza antykryzysowa - wnioski".

Na PUE ZUS pojawiły się również nowe wzory wniosków w związku z tarczą antykryzysową 3.0. Zmiany dotyczą wniosków dla osób ubiegających się o świadczenie postojowe (wniosek RSP-D) oraz zwolnienia z opłacania składek (wniosek RDZ).

- Zachęcamy do składania wniosków o pomoc z tarczy antykryzysowej przez internet, na Platformie Usług Elektronicznych. Jest to wygodniejsza forma składania dokumentów, która znacząco zmniejsza ryzyko popełnienia w nim błędu, przez co przyspiesza jego obsługę - mówi Anna Szaniawska z małopolskiego ZUS.