Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Zasiłek opiekuńczy będzie przysługiwał do 24 maja

05.05.2020 14:00 | 0 komentarzy | 1 873 odsłona | Marek Oratowski

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy, który przysługuje rodzicom dzieci do 8. roku życia w związku z zamknięciem żłobków, klubów dziecięcych, przedszkoli czy szkół z powodu koronawirusa, został wydłużony do 24 maja.

0
Zasiłek opiekuńczy będzie przysługiwał do 24 maja
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak dotychczas przysługuje on także wtedy, gdy niania lub opiekun dzienny nie może sprawować opieki, z powodu COVID-19.

Od 6 maja mogą być otwarte placówki opieki nad najmłodszymi dziećmi. Nie jest to jednak obowiązek. Będzie to indywidualna decyzja organu założycielskiego, podjęta we współpracy z powiatowymi służbami sanitarnymi, po przeanalizowaniu sytuacji epidemiologicznej w rejonie i po konsultacji z rodzicami. W powiecie chrzanowskim takie placówki mają być otwarte dopiero 18 maja.

- Jeżeli placówka, do której uczęszcza dziecko, będzie otwarta, ale nie zapewni opieki wszystkim dzieciom, rodzice tych dzieci nadal mogą wystąpić o dodatkowy zasiłek opiekuńczy. W przypadku kiedy mimo otwarcia placówki rodzice nie zdecydują się na posłanie do niej dziecka z powodu stanu epidemii, również dodatkowy zasiłek będzie im przysługiwał - informuje Anna Szaniawska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa małopolskiego.