Nie masz konta? Zarejestruj się

MAŁOPOLSKA

Koronawirus - małopolskie statystyki z dzisiaj

28.03.2020 11:44 | 0 komentarzy | 4 815 odsłony | Alicja Molenda

Nie ma nowego przypadku zachorowania w powiecie chrzanowskim. Są jednak kolejne w naszym regionie.

0
Koronawirus - małopolskie statystyki z dzisiaj
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Z porannego komunikatu biura prasowego wojewody wiemy, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 12 osób.

W tej grupie jest 6 osób z Krakowa (1 kobieta w sile wieku, 2 młodych mężczyzn, 2 mężczyzn w sile wieku i 1 starszy mężczyzna), 3 osoby z powiatu wielickiego (starszy mężczyzna, starsza kobieta i kobieta w sile wieku) oraz po 1 osobie z powiatów: krakowskiego (mężczyzna w sile wieku), limanowskiego (starszy mężczyzna) i wadowickiego (mężczyzna w sile wieku).

8 osób z tej grupy przebywa w izolacji domowej. Pozostałe osoby są hospitalizowane.

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 105 osób. Jedno zachorowanie w powiecie chrzanowskim.

(Dane na godz. 9.27)

Biuro prasowe wojewody podało też, że w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej rozdysponowano juz 43 miliony złotych w ramach Pakietu Medycznego (całość 94 miliony złotych) i że zostaną one przeznaczone na:

20 tysięcy testów na obecność koronawirusa,
50 w pełni wyposażonych ambulansów,
50 namiotów pneumatycznych wraz z łóżkami i sprzętem medycznym,
50 tysięcy litrów płynu do dezynfekcji, 600 opryskiwaczy biobójczych,
dokupienie środków ochrony osobistej dla wojewódzkich szpitali,
dostosowanie Szpitala Śniadeckich w Nowym Sączu na cele zakaźne.

Cała pula Małopolskiej Tarczy Antykryzysowj to 325 mln zł. Częśc z tych pieniędzy pójdzie na łagodzene skutków zapaści gospodarczej wywołnej epidemią.

Pieniędzmi zarządza komitet sterujący pod przewodnctwem marszałka. Komitet został powołany na czas trwania epidemii COVID-19 oraz przygotowania projektu „Zakup usług i wszelkich wyrobów medycznych niezbędnych do zapobiegania, diagnostyki i zwalczania koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa małopolskiego."

W ramach swojej działalności będzie także pełnił rolę koordynującą prace związane z wykorzystaniem środków na wzmocnienie sektora ochrony zdrowia w związku z przeciwdziałaniem epidemii COVID-19, w tym w szczególności środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.