Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Pierwsza osoba w miejscu zbiorowej kwarantanny. Zobaczcie, jak ono wygląda (ZDJĘCIA)

13.03.2020 16:00 | 9 komentarzy | 25 085 odsłon | Agnieszka Filipowicz

Pierwsza osoba trafiła do miejsca zbiorowej kwarantanny wyznaczonej przez starostwo przy sali gimnastycznej Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini. Zobaczcie, jak wygląda to miejsce. Zdjęcia zrobiliśmy, gdy jeszcze pomieszczenia były puste.

9
Pierwsza osoba w miejscu zbiorowej kwarantanny. Zobaczcie, jak ono wygląda (ZDJĘCIA)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do miejsca zbiorowej kwarantanny miały dziś trafić trzy osoby. Wszyscy to pracownicy służb medycznych, którzy nad ranem przyjmowali gorączkującego pacjenta i towarzyszącą mu kobietę, powracających z terenów zagrożonych.

Ostatecznie dwie z tych osób - mieszkające poza ziemią chrzanowską - zdecydowały się na przebycie kwarantanny w swoich powiatach. Trzecią skierowano do Trzebini. Pomieszczenia były już gotowe od południa. Osobie przechodzącej tu kwarantannę trzy razy dziennie  będzie dostarczany catering.

Przypomnijmy: do kwarantanny zbiorowej kierowane mogą być osoby, który miały kontakt z pacjentem podejrzanym o zakażenie koronawirusem, ale nie chcą lub nie mogą przebywać w domach, aby nie zarazić najbliższej rodziny. Decydują o tym specjalne procedury dotyczące kwarantanny.

Obecnie w powiecie kwarantanną objętych jest 5 osób, w tym 4 - domową.