Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

W Porębie Żegoty dzieci zbudują duuuużą zabawkę

28.09.2019 08:35 | 0 komentarzy | 4 267 odsłony | Alicja Molenda

Galeria "Drzewiej" Zofii i Edwarda Góreckich zaprasza w niedzielę na dzień otwartych pracowni. Dzieci będą mogły pomalować drewniane zabawki i ptaszki, pobawić się w ogrodzie, a także postrzelać z łuku... Świetna propozycja na rodzinny, niedzielny wypad.

0
W Porębie Żegoty dzieci zbudują duuuużą zabawkę
Aniołek z Galerii Drzewiej w Porębie Żegoty
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Artyści opowiedzą o rodzinnych tradycjach rzemieślniczych, o swojej pracy-pasji i pokażą, na czym polega rzeźba w drewnie.

Organizatorzy zaś zapraszają uczestników do wspólnego tworzenia inspirowanej tradycją duuuużej zabawki :) z wykorzystaniem materiałów z odzysku.

29 września (niedziela) godz. 12-18
RZEŹBA i ZABAWKA LUDOWA
prowadzą Zofia i Edward Góreccy
Poręba Żegoty, ul. Przy galerii 2

Zapraszamy!

---
OTWARTE PRACOWNIE to cykl spotkań w pracowniach twórców rzemiosła w Małopolsce. To doskonała okazja do tego, by podejrzeć rzemieślników przy pracy i samemu spróbować swoich sił w rękodziele. W sierpniowe i wrześniowe weekendy twórcy ze Szlaku Rzemiosła Małopolski otworzą swoje pracownie i galerie. Będzie można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, spróbować lokalnych przysmaków i zakupić piękne, ręcznie robione przedmioty. Podczas OTWARTYCH PRACOWNI będzie można zgłębić tajniki garncarstwa, koronki klockowej, łyżkarstwa, bibułkarstwa, tkactwa, rzeźby ludowej i innych tradycyjnych technik rzemieślniczych i materiałów.
Projekt realizowany jest przy wsparciu Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. "Małopolska Gościnna"; oraz dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2019.