Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Zielony Chrzanów szykuje akcję obywatelskiego nieposłuszeństwa nad Chechłem

31.07.2019 05:53 | 18 komentarzy | 10 480 odsłon | Agnieszka Filipowicz

W ośrodku rekreacyjnym Chechło obowiązuje regulamin zakazujący wejścia na jego teren z psem. Zielony Chrzanów chce zaprotestować przeciwko temu zakazowi. Szykuje akcję obywatelskiego nieposłuszeństwa.

18
Zielony Chrzanów szykuje akcję obywatelskiego nieposłuszeństwa nad Chechłem
Marcin i jego pies zostali wyproszeni z ośrodka Chechło przez ratownika
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Marcin z Zielonego Chrzanowa po południu poszedł nad Chechło na spacer ze swym psem uwiązanym na smyczy. Gdy wszedł na teren ośrodka Chechło, jeden z ratowników nakazał mu wyjście.

- Regulamin, który zabrania mi nawet przejść przez ośrodek z psem na smyczy, jest chory. Ratownik straszył mnie policją. Ale już za 6 zł można złamać inny punkt regulaminu, który mówi o zakazie spożywania alkoholu - mówi Marcin.

Jak dowiedział się „Przełom", nieformalna grupa Zielony Chrzanów zamierza zorganizować akcję nieposłuszeństwa obywatelskiego. Polegałaby ona na spacerze z psami na terenie ośrodka. Termin ma być ustalony jeszcze w tym tygodniu.

Całkowity zakazy wprowadzania psów na ogólnie dostępne tereny ograniczają wolności właścicieli czworonogów. Tak od lat wynika z orzecznictwa sądów, ale zakazy wciąż obowiązują w niektórych miejscach, choć coraz więcej miast i gmin się z nich wycofuje.
Władze Chrzanowa we wrześniu chcą zmienić regulamin zakazujący wprowadzania psów do miejskiego parku. Zaskarżyła go do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego chrzanowska prokuratura.