Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

W Stelli przybędzie boisko

20.06.2019 09:00 | 7 komentarzy | 3 145 odsłony | Marek Oratowski

Za dofinansowanie z projektu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno - sportowa" w Stelli powstanie wyczekiwane przez mieszkańców wielofunkcyjne boisko.

7
W Stelli przybędzie boisko
Boisko powstanie na miejscu obecnego parkingu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zarząd województwa przekazał 9 milionów złotych na realizację projektu związanego m.in. z modernizacją boisk i miejsc rekreacji. Spośród nadesłanych 103 wniosków, zostało wybranych do dofinansowania 70 inwestycji rekreacyjno-sportowych. Dzięki temu w wielu gminach powstaną boiska sportowe, siłownie plenerowe, skateparki i place sportowo-rekreacyjne.

Promesy gwarantujące dofinansowanie projektów przekazał beneficjentom w środę wicemarszałek Tomasz Urynowicz. Wśród nich znalazły się gminy Chrzanów (otrzyma 141 tysięcy złotych) i Krzeszowice (130 tysięcy złotych).

W Chrzanowie za te pieniądze w Steli przed budynkiem byłej szkoły podstawowej (obecnie Centrum Usług Socjalnych) jeszcze w tym roku powstanie wielofunkcyjne boisko z nawierzchnią poliuretanową o wymiarach 30 na 16 metrów. Będzie wyposażone w bramki do piłki nożnej, kosze do koszykówki i bramki do piłki ręcznej.