Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Zainteresowany budową nad Balatonem jest. Problemem jest jednak cena

09.02.2019 09:52 | 8 komentarzy | 3 719 odsłony | Anna Jarguz

Tylko jedna firma złożyła ofertę w przetargu na postawienie na terenie kąpieliska całorocznego budynku wraz z zapleczem sanitarnym. Cena jednak przewyższa kwotę, jaka gmina planowała przeznaczyć na ten cel.

8
Zainteresowany budową nad Balatonem jest. Problemem jest jednak cena
Szalety nad Balatonem są, ale jest ich za mało
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na II etap rewitalizacji Balatonu zarezerwowano w budżecie pół miliona złotych. Tymczasem firma chce o 225 tys. zł więcej. Zdaniem burmistrza, to nie oznacza, że gmina umowy nie podpisze. Decyzja nie została jeszcze podjęta.

- Oferta wynosi 725 700 zł. Trzeba jednak pamiętać, że to jest kwota brutto. Gmina może zatem odliczyć 23 proc. VAT, co da nieco ponad pół miliona złotych netto. Wciąż ją sprawdzamy. Rozmawiałem w tym temacie z radnymi, informując ich, jaka jest sytuacja. Niewykluczone, że umowę podpiszemy. Najważniejsze, by budynek z sanitariatami stanął nad Balatonem przed rozpoczęciem sezonu letniego. Mój poprzednik nie zabezpieczył na to pieniędzy w projekcie budżecie. Dopiero po objęciu urzędu wygospodarowałem je na ten cel. Czasu na realizację jest niewiele - mówi Jarosław Okoczuk.