Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Przejazd autostradą A4 będzie droższy

22.01.2019 19:30 | 3 komentarze | 10 401 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

Od marca Stalexport Autostrada Małopolska SA wprowadza nowe stawki opłat za przejazd autostradą na odcinku Katowice-Kraków. Cennik zatwierdziła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

3
Przejazd autostradą A4 będzie droższy
Nowy cennik zacznie obowiązywać w marcu. FOT. Stalexport Autostrada Małopolska SA.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podwyżka nie dotyczy wszystkich, ale tylko wybranych kategorii pojazdów m.in. ciężarówek. Stawki opłat za przejazd dla pojazdów kategorii 2,3,4 i 5 wzrosną z 30 do 35 zł na każdym placu poboru opłat tj. w Mysłowicach i w Balicach.

Wprowadzana podwyżka związana jest m.in. z zaplanowanymi na kolejne lata inwestycjami. W 2019 roku SAM chce wprowadzić nowe, wygodniejsze formy płatności.

- Planujemy wymianę urządzeń infrastruktury informatycznej systemu poboru opłat oraz rozbudowę placów poboru opłat. Będziemy kontynuować remonty obiektów mostowych w województwie małopolskim. Inne zakładane inwestycje to m.in.: przebudowa południowych łącznic węzła Rudno oraz odwodnienia autostrady w województwie małopolskim, remont przepustów autostradowych, modernizacja odwodnienia na placach poboru opłat i wymiana światłowodu na odcinku 61 km. Czeka nas także wymiana nawierzchni jezdni na odcinku ok. 42,4 km - wyjaśnia Rafał Czechowski, rzecznik Stalexport Autostrada Małopolska SA.

A co z motocyklistami i kierowcami samochodów osobowych. Oni, na razie, mogą spać spokojnie.

- Obecnie nie planujemy zmiany stawek dla samochodów osobowych i motocykli - zapewnia Czechowski.