Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Do poczytania w weekend. Zobaczcie bohaterów naszych tekstów

12.10.2018 14:14 | 0 komentarzy | 3 755 odsłony | red

Jak zwykle w piątek zachęcamy do ciekawej lektury. Piszemy o niezwykłych ludziach stąd i o ich pasjach.

0
Do poczytania w weekend. Zobaczcie bohaterów naszych tekstów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Helena i Stefan

Niezwykłe, wręcz filmowe dzieje Heleny i Stefana Bartników - kurierów podziemnego państwa, pary współpracowników Armii Krajowej związanej z Chrzanowem, Tenczynkiem i Tarnowem, Stanisławowi Garlickiemu opowiedziała ich córka, Barbara Bartnik-Wodzisz.


Zuziki

Jeśli jeszcze nie słyszeliście tego zespołu z Młoszowej, to na pewno wkrótce o nim usłyszycie. Kto go tworzy, jak powstał i jaką gra muzykę? A także gdzie nagrywa i gdzie wstępuje dowiecie się z tekstu Anny Jarguz.


Moje pięć minut ciągle trwa

Mija rok od emisji programu Supermodelka Plus Size, w którym wzięła udział Wiktoria Kula z Chrzanowa. Nie udało jej się wygrać ani dojść do finału, ale uczestnictwo w produkcji Polsatu otworzyło przed 20-latką wiele drzwi. Co dziś robi Wiktoria dowiecie się z jej rozmowy z Elizą Jarguz-Banasik.


Roztańczona gospodyni domowa

Z zawodu BHP-owiec, trenuje taniec na rurce, wychowuje dwóch synów i jest zadowoloną z życia gospodynią domową. Aneta Madejska pochodzi z Libiąża, ale kocha Chrzanów. O swoim życiu i pasjach opowiada w ramach cyklu „Chrzanowianie" Ewie Solak.


Jak fumbua z Konga smakuje w Libiążu

Mieszkaniec Konga znalazł swoją przystań w Libiążu. Emmanuel Mulamba Salumu bardzo dobrze mówi po polsku, przyzwyczaił się też do europejskiego klimatu. Kocha futbol i polską kuchnię, choć od czasu do czasu ma też smaka na jakieś egzotyczne danie.


Siostra Stasia

37 lat spędziła w karetce pogotowia. Żartuje, że to w pracy nauczyła się kląć jak szewc, ale tak kochała to zajęcie, że nawet po wypadku w erce, gdy straciła zdrowie, nie chciała zmienić swojego zawodowego życia. Stanisława Szczygieł z Psar dla wielu miejscowych nadal jest pierwszą pomocą w nagłych wypadkach. Z panią Stasią spotkała się Ewa Solak.


Akcja dezinformacja, czyli nie wierz we wszystko, o czym przeczytasz w sieci

Kampania wyborcza toczy się dziś przede wszystkim w internecie. Głównie na portalach społecznościowych. Takie czasy. W gąszczu informacji, botów i trolli łatwo dać się zmanipulować.
- Żyjemy w erze fake newsów (informacji nieprawdziwych). To słowo jest dziś odmieniane przez wszystkie przypadki - mówi Anna Gielewska z Fundacji Reporterów. Na co dzień dziennikarka i komentatorka polityczna "Wprost".

O niebezpieczeństwach płynących z sieci ocenianych przez ekspertów piszą Eliza Jarguz Banasik i Anna Jarguz


Przyszłość należy do rowerów

Czy Chrzanów jest przyjazny dla rowerzystów? Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała na ten temat debatę, a przysłuchwał się jej Łukasz Dulowski.

 

 

Zapowiada się słoneczny weekend. Łapcie więc jego jesienne promyki, oglądajcie... bilbordy, a dla przyjemności sięgnijcie też po papierowy "Przełom" lub e-wydanie i poznajcie bohaterów naszych publikacji.

Dobrego dopoczynku.