Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Niecodzienna decyzja związku piłkarskiego zbulwersowała ludzi

13.07.2018 11:15 | 35 komentarzy | 10 666 odsłon | Michał Koryczan

Miejski Klub Sportowy Libiąż ma wystartować w nowym sezonie w rozgrywkach chrzanowskiej A-klasy.

35
Niecodzienna decyzja związku piłkarskiego zbulwersowała ludzi
Piłkarze MKS Libiąż zagrają na stadionie przy ul. Piłsudskiego w Libiążu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sonda

Czy MKS Libiąż powinien wystartować od A-klasy?

MKS Libiąż został powołany do życia pod koniec ubiegłego roku. Według założeń ma wypełnić lukę spowodowaną wycofaniem z rozgrywek Górnika Libiąż, jednego z najstarszych klubów piłkarskich z ziemi chrzanowskiej. Miasto zostało bowiem bez futbolowej drużyny seniorskiej.

Wydawało się, że nowy klub rozpocznie rywalizację w nowym sezonie od najniższego szczebla rozgrywek, czyli B-klasy.
Zarząd Małopolskiego Związku Piłki Nożnej w Krakowie podjął w czwartek uchwałę, że libiąski MKS wystartuje poziom wyżej, a więc w A-klasie.

- Zarząd miał taką możliwość i z niej skorzystał, choć rzadko to robi. W Libiążu zawsze był duży futbol. Podajemy mu rękę. Przekonały nas argumenty przedstawicieli libiąskiego samorządu, że piłkarze mający za sobą grę w trzeciej, czy czwartej lidze, którzy mają grać w MKS, zasługują na występy na poziomie wyższym niż w B-klasie. Myślę, że decyzja została podjęta w sportowym duchu. Nie można blokować sportowych aspiracji - mówi Jerzy Nagawiecki, rzecznik prasowy MZPN.

W Podokręgu Piłki Nożnej Chrzanów czekają na oficjalne pismo w tej sprawie. Włączenie MKS Libiąż do A-klasy oznaczać będzie konieczność powiększenia tej ligi.

- Ludzie ze środowiska piłkarskiego są zbulwersowani tą decyzją. Bardziej zasłużone kluby, jak Fablok Chrzanów i Victoria Jaworzno, po wycofaniu z rozgrywek musiały potem zaczynać od B-klasy - mówi Leon Kozioł, wiceprezes PPN Chrzanów.